Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Nagyon nem mennek az emelt...

Nagyon nem mennek az emelt kémia érettségis számolások?

Figyelt kérdés
Az ötösöm lesz kémiából egyszerűbb példái simán mennek, amik megoldhatók képletekkel. De amikhez már kéne valami kémiás logika, vagy az emelt érettségi feladatok... na abból semmi. Volt már magán tanárom meg voltam felkészítőn is, de mindkét helyen elvárás volt hogy "hogy az ilyen egyszerűeket tudjam." Kicsit reménytelennek érzem magam, idén sajnos nem vettek fel ahova menni akartam és elég sok időm ment el a kémiára és így se lett jó.. Mit csináljak, hogy jobban menjen a számolás?

2019. okt. 5. 22:11
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
tavasszal érettségiznék újra
2019. okt. 5. 22:12
 2/13 anonim ***** válasza:
44%

Gyakorláson kívül sok más lehetőséged nincs.


Azt se feledd, hogy az egyetemen minden 10x olyan nehéz, a matektól kémiáig. Az érettségi baba szint.

2019. okt. 6. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Az emelt számolás 10% kémia és 90% matematika. Matekkal hogy állsz? Hogy megy a szöveges feladat matematikai egyenletekbe átültetése? A helyedben nekifeszülnék első körben az emelt feladatok megoldásai átnézésének, megértésének. Vannak bennük trükkök és ismétlődések amiket hasznosítani tudsz.
2019. okt. 6. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
a matek nem a legjobb barátom de a matematikai részét értem. amikor megnézem a megoldást mindig a kémiás része hiányzik, azt nem látom át (pl. hogy a kristályvizes folyamatoknál mi is történik arról fogalmam sincs)
2019. okt. 7. 19:38
 5/13 anonim ***** válasza:

Ha nem látod át h mi is történik akkor nem csak a számolás dal, hanem az elmélettel is gond van.

Pl. Van egy gázrakció, neked abból tudnod kell már kapásból h hogyan változik a nyomás és a térfogat. Pl. Ha az a kérdés h hány %-ot változik a térfogat akkor egyből be tudod lőni h csökkenni fog vagy nőni az eredetihez képest stb. Lásd át a feladatot... Mi is amit kérdezni akarnak, mert úgy ki is lehet szelektálni a fölös adatokat. Véleményem szerint, senki sem tud segíteni, csak te magadon. Ha más tanít, mutat feladatot... Olyan mintha más jegyzetéből tanulnál a sajátos helyett. Építsd fel a saját levezetése logikát.

Amúgy a mozaik akkor van egy új könyve kidolgozott feladatokkal, én azzal készülök, mármint megoldom a feladatot és összehasonlítom az ő levezetésükkel. Sokszor az enyém könnyebb, sokszor az övék. Van hogy nekem fél oldal levezetni nekik pár sor, de nekem az nem logikus, minek tukmáljak a fejembe valamit, amikor megy magamtól is (többnyire).

Sok-sok gyakorlás, és ami fontos, a képzelőerő! Lásd ami történik, ha kell rajzold is le!

2019. okt. 7. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Miről csusszantál le? Orvosi?
2019. okt. 7. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
hát csak nem tudom honnan lássam át ha semmi alapom sincs... az elméleti része a feladatoknak nekem nem jön át a tankönyvi elméletből, mert nem látom hogy sok köze lenne hozzá... tankönyvben főleg különböző anyagok/csoportok jellemzőit látom többségében leírva, vagy csak nagyon általános adatokat (pl. mi az az oldat) amiket már a képletből is ki lehet olvasni
2019. okt. 8. 18:25
 8/13 A kérdező kommentje:
igen, orvosira mentem volna, ezért is félek, hogy ha már most nem értem a számolásokat, hogy fogok ott boldogulni..
2019. okt. 8. 18:25
 9/13 anonim ***** válasza:
5-ös válaszolónak igaza van, ha a számolások kémiai részét nem látod át, akkor ott az elmélettel is gondok vannak. Tanulj a mozaik 9. és 10. osztályos könvyeiből és amellett szépen haladj az Ötösöm lesz... számolásokkal és hidd el, hogy menni fog! Sok sikert, idén remélem sikerül az álmod! :)
2019. okt. 10. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
hát igen a számolás elméletét valóban nem értem csak a képleteket... de a tankönyvek (11.-12) nem igazán beszélnek a számolásokról, csak arról pl. hogy mik a karbonsavak.. de hát akkor bepróbálkozom a 9.-10.-essel is hátha :D
2019. okt. 10. 10:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!