Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egy tanár hogy védheti magát...

Egy tanár hogy védheti magát fizikai bántalmazás ellen? Itt nem lehet szó jogos önvédelemről?

Figyelt kérdés

Amikor pl. már általános iskolában nem egy esetről hallunk, hogy fizikailag is egyre több bántalmazás van: a diák támad a tanárra. Vagy itt van a legutóbbi, gimnáziumi eset.


Nem lett volna jogos az önvédelem, ha visszaüt a tanár? Vagy ilyenkor inkább célszerű, ha a tanár elhagyja a termet és segítséget kér? Ez utóbbi nem becsicskuás, hanem egy olyan megoldási mód, amelyikben nem is üt vissza, de nem is engedi, hogy megalázzák...


A tanárok jogaival kik foglalkoznak VALÓBAN?


2019. okt. 8. 20:56
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
A jogos önvédelem az lenne, ha LEFOGJA a gyereket, a VISSZÜT nem az.
2019. okt. 8. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Kivitelezhető megoldásban gondolkozzunk...


A visszaütéssel is az a baj, hogy akkor 100000000000-en támadnak vissza. :(


Én a helyzetből való kilépést tartom megoldásnak.


De érdekelne mások megoldási ötletei is.

2019. okt. 8. 21:09
 3/7 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem a tanár megérdemelte.
2019. okt. 10. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

#3


Mit es miert erdemelt meg melyik tanar?

Ezt kifejtened? Valoban erdekelne. Nem vitatkozni akarok, hanem valoban megosmerni a te allaspontodat is.

Koszonom, ha megosztod.

2019. okt. 10. 13:27
 5/7 anonim ***** válasza:
49%

Az igazság az, hogy a tanárok bőven megérdemlik a sorsukat.

Évtizedeken át bántalmazták a diákokat hol testi fenyítéssel hol lelki terrorral, nem véletlen jutottak oda ahová.

A szülők nem véletlen örökítik azt a mentalitást aminek következtében a diákoknak olyan a hozzáállása amilyen.

Erre mondják, a fagyi visszanyalt.


A legkevésbé sem tudom őket sajnálni, és ha a gyerekemmel szemtelenkednének tuti én is bemennék és rájuk borítanám az asztalt.


Többségük eleve csak kényelmes megoldásként választotta a tanári pályát ahol el-lébecolhatnak, aztán mikor odakerülnek és teheteik, úgy élnek vissza a hatalmukkal ahogy csak tudnak.


A saját egójukat szolgálják ki évtizedeken keresztül az összes külsőséggel, és ennek a folyamatnak melléktermékeként tanulnak is ezt-azt a diákok.

Persze ugye, kérdés az milyen áron.

Irreális mennyiségű fölös tananyaggal basssszák el az ember gyerekkorát, belefér alapon. A végeláthatatlan tanévnyitó ünnepségekről nem is beszélve, hát még a tanév záró...

Eközben az ember a legfontosabb időszakát nem tudja normálisan megélni, mert ezeknek kell tenni venni, füzetet másolni mert épp nem tetszik a külalak, satöbbi nyalánkságok.

Igazság szerint pontosan annak a rendszernek a fenntartói, amitől ők magus is szenvednek (a tanárok).

Szép metaforája az a világunk romlásának és bukásának, amiképp ez a maroknyi értelmiség nem lát az orránál messzebb és pofára esik, és képtelen érdemi változást hozni.

Az iskolarendszer válsága a bizonyítéka annak, valójában milyen keveset is érnek az életben ezek az emberek.

Hát, ez a véleményem.

2019. okt. 11. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

#5


Köszönöm szépen a részletesebben kifejtett válaszodat. Mint véleményt, tiszteletben is tartom.


Nem a tanárok védelmében mondom, de szerintem azért tudni kell különbséget hozni azok között, akik meghatározzák, hogy mi a megtanítandó anyag és azok között, akik alkalmazottakként dolgoznak.


A politika (oktatáspolitika) is nagy szerepet játszik ebben a rendszerben. Sok tanár nincs azonos véleményen a politikai döntésekkel, de alkalmazottként nem tudnak felfelé hatni érdemben. Nem azért, mert nem akarnak, hanem ez egy hierarchikus rendszer és abban csak egy részt képviselnek.


Ami pedig azt illeti, hogy melyik tanár hogy fegyelmez: nem szabad általánosítani, az óriási torzítás, csúsztatás.

Igen, tény, hogy sajnos vannak olyan tanárok, akik visszaélnek a "hatalmukkal", amikor tudnak. De ez nem jelenti azt, hogy minden tanár ezt teszi.

Ez ugyanolyan csúsztatás volna, mintha azt mondanák a felnőttek, hogy: "minden mai gyerek és fiatal egy degenerált és stb." miközben vannak valóban "degeneráltak" is, de ne feledkezzünk meg a mai, normális, emberséges gyerekekről, fiatalokról se.


Elég összetett ez az egész.

2019. okt. 11. 14:40
 7/7 anonim ***** válasza:
59%

Értem amit írsz, a látszólagos csúsztatás szimplán attól van, hogy már semmenyire nem érdekelnek ezek az árnyalatok, nekem ne takarózzanak.


Az nem kifogás, hogy alkalmazottak, a tananyag fix, az óra hangvétele viszont rajtuk múlik.

Ők választották ezt a hivatást, önként, van felelősségük ami nem csak addig tart amíg a haszonélvezői a dolognak.

Nincs értelme ilyesmin vitatkozni, mert erősen személyes dolog, de én láttam elég tanárt életemben, elég iskolát, elég osztályt, részemről nagyrészük egyszerű, beteg lélek.

Láttam normális tanárt életemben, (a normális nem egyenlő azzal, hogy mindenben szimpatizáltunk), de a ritka kivétel volt, nem a szabály.

Értem azt is hogy ez az én rossz meggyőződésem, és "objektívebbnek kellene lennem", de mégis csak megvan az oka annak, hogy ennyire rohad a rendszer és az nem a pénz és nem a politika még ha erősen rátesz akkor sem.

Részemről mindenki b+++++++ meg magát aki tanárnak megy ez a véleményem, mert nem kötelező annak menni, ne sírjanak. Hazsnos munkát akar? Keressen valami mást.

2019. okt. 13. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!