Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Nagy dilemmában vagyok, két...

Nagy dilemmában vagyok, két tanfolyam is érdekelne, de nehéz eldöntenem, hogy hosszú távon melyikkel járnék jobban. Az egyik sminkes tanfolyam, a másik fotós?

Figyelt kérdés

Szeretek sminkelni, sok a női ismerősöm és leginkább az alkalmi és az esküvői smink érdekel, de persze képezném is magam majd.

Fotózgatni szoktam, jártam már egyénileg is tanárhoz, van gépem, obik és egy-két tartozékom. Mindkét szakma tetszik, de mégis bizonytalan vagyok, hogy melyik lenne kifizetődőbb.Nem vagyok már tini van fő állásom és először csak mellékállásban csinálnám. Gyorsan kellene dönteni, mert az egyik képzés már jövőhéten indul. Kinek mi a véleménye?



2019. okt. 11. 09:48
 1/6 anonim ***** válasza:

Sminkes!


Fotósból is rengeteg van, de ahhoz már mindenki ért....

2019. okt. 11. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
A sminkes piacra nincs rálátásom, de fotózáshoz mindenki azt hiszi, hogy ért és nagyon nehéz ezen a területen megélni. Nem lehetetlen, de nehéz. Ha érdekel, akkor tanuld, mert hasznos a tudás, de üzletet, megélhetést alapozni rá nem biztos, hogy annyira érdemes. Illetve ha meg akarsz belőle élni, akkor sokkal több mindenhez kell érteni, nem csak a fotózáshoz, az önmagában esés kevés.
2019. okt. 12. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Hajlok arra, h a fotózás csak hobbi marad és a sminkelést fogom inkább választani.😊
2019. okt. 14. 09:25
 4/6 anonim ***** válasza:
hát, lassan már ugyanannyi sminkes lesz, mint fotós. persze az esküvői smink másabb tészta
2019. okt. 14. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Leginkább az esküvői és alkalmi sminkeléssel foglalkoznék, de ha lenne szalagavató, fotózáshoz stb. az is jó lenne.
2019. okt. 15. 10:17
 6/6 anonim ***** válasza:

szerintem ezeken a területeken is ugyanúgy igaz, mint a fotózásnál, hogy nem elég csak az alap szakmához (fotó, videó, grafika, smink, stb) érteni, hanem a vállalkozás működtetéshez, üzleti tervezéshez, gazdasági gondolkodáshoz, marketinghez is érteni kell, hogy üzletet tudj szerezni.

hiába vaggy a világ legjobb fotósa/sminkese/akármije, ha nem tudod elérni, hogy megtalálják és fizetni is akarjanak a szolgáltatásaidért. persze nyithatsz egy forgalmas helyen smink szalont és reménykedhetsz benne, hogy az arrajárók közül betévedőkből majd megélsz, de erre azért nem olyan sok az esély. egy ügyfél kört fel kell építeni, meg kell találni őket és meg kell győzni, hogy téged válasszanak, ne mást.

2019. okt. 18. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!