Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Matek írásbeli felvételihez...

Matek írásbeli felvételihez tanácsok?

Figyelt kérdés
Izgulós típus vagyok, egy elég erős suliba szeretnék menni, a jegyeim megvannak hozzá, azonban a suliban írunk ilyen próba felvételiket és 24 pontos lett,és amit itthon írtam meg 22... Szerintem ez oda édeskevés, a magyar se megy annyira, hogy ezt felhúzzam. Az ilyen felvételi előkészítők már elindultak, de sok embertől hallottam, hogy hülyeség, mert csak lapokat töltenek ki. Magántanáron is gondolkodtam, azonban nem ismerünk senkit aki tudna ajánlani valakit, aki elvállalja a felkészítést. Amíg nem találunk valakit, mit javasoltok hogy fejlődjek? Az első pár feladat még menni szokott,de az 5-ös feladat után általában mindig megakadok, mert nem értem a feladatot, a sulis matek tanár pedig nem magyarázza el nekünk sajnos.

2019. okt. 11. 15:50
 1/4 anonim ***** válasza:
Nézd meg a megoldásokat, és azokon keresztül tanulj. Aztán csináld meg más számokkal, más feltételekkel. Esetleg KöMaL K jelű feladatokra nézz rá, és megoldásaira. Nagyon sokat tanulhatsz azokból! Ha meg valami nem tiszta, nyugodtan írd ki ilyen kérdezős portálra, az olyan szintű anyagot még elég sok ember el tudja magyarázni.
2019. okt. 11. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

24 pont mennyiből? 25-ből? 250-ből?


"csak lapokat töltenek ki"


Nem tudom mit akarsz ezzel mondani. A legjobb tudományos kutatók is munkájuk során lényegében "csak lapokat töltenek ki". Nem lehet hogy pont ott mennek végig ezeken a feladatmegoldásokon, amin megakadsz?


Ha van ilyen feladatod, írd ki ide, és magyarázd el miért akadsz el, mi az amit nem értesz benne.


Keress olyan feladatokat, amik ilyen szintűek, és van róluk részletes megoldás. Próbáld megoldani, és csak ha végképp nem megy, akkor nézd meg a megoldás menetét.

2019. okt. 11. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Az 50 pontból lett 24.
2019. okt. 12. 10:39
 4/4 anonim ***** válasza:
Én is most készülök a felvételire, osztályelső vagyok mindenből, aztán mégis csak ilyen 30 pontokat írok. Nem kell rástresszelni. Osztályfőnök mondta, hogy előző osztályában volt egy gyerek, aki 20 pontokat írt otthon, aztán a központit megírta 40+-ra élesben.
2019. okt. 13. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!