Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Az baj, ha a legtöbb tárgyból...

Az baj, ha a legtöbb tárgyból nem kapok aláírást és újra fel kell vennem őket következő félévben (2. )?

Figyelt kérdés

Na szóval a forgatókönyvem szerint a 2. félévben se sikerülne a legtöbb tárgy, DE jövő Szeptemberben szakot váltanék!


Szerintem így nem lenne semmi "problémám" - (azon kívül, hogy nagyon sok tárgyam lenne 2. félévben).


Vagy rosszúl képzeltem el a jövőm???


(Okom:


Nagyon megbántam, hogy erre a szakra jelentkeztem.


Szeretnék az emelt érettségire és a nyelvvizsgára való tanulásra koncetrálni, mivel nem csak, hogy szakot, de még tanszéket is váltani szeretnék.)



2019. okt. 14. 21:27
 1/10 A kérdező kommentje:
Ugye nem raknak majd át fizetősre következő félévben??
2019. okt. 14. 21:31
 2/10 anonim ***** válasza:
Akkor már érdemesebb lenne passziváltatnod a jövő félévedet, meg utólagosan a mostanit is, nézz utána, hogy utóbbit hogyan és mint kell intézni a szakodon.
2019. okt. 14. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

#2 Sajnos szüleim nem engedik a passziválást. :( Nekem is eszembe jutott már.


De azért nem generálódnak, majd további problémáim az ötletemből?

2019. okt. 14. 21:56
 4/10 anonim ***** válasza:

Ez milyen szak? Ha váltanál minek vennék fel tárgyakat?


Nehogy már szüleid döntsék el...

2019. okt. 14. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Sajnos mást nem tehetwk 4-es. :(


Miért? Lehet olyat, hogy a tárgyakat amik, nem sikerülnek majd nem vegyem fel a következő félevben?

2019. okt. 15. 06:54
 6/10 anonim ***** válasza:
De ha már semmi célod nincs ezen a szakon, és pl államis képzésen vagy, akkor minek pazarolnád tovább a féléveidet itt? Minek vennél fel még itt tárgyakat, ha azok nem teljesítése esetén még plusz büntetést is ki kell fizetni, illetve az órákra való bejárás is rengeteg időt vesz el az érettségire való készülésedtől. Persze, kapsz diakigazolvanyt, de kb ennyi az egyetlen előnye annak, hogy folytatod, és még ezzel is valószínűleg mínuszban vagy.
2019. okt. 15. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem lesz meg 2. félév után a 36 kredit és átlag, akkor átraknak.
2019. okt. 15. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
#6 Sajnos a szüleim nem engedik, hogy passzív félévet állítsak be. Nagyon mérgesek lettek valamiért. Pedig én próbáltam elmagyarázni nekik, hogy ezt a szakot gyűlölöm és hogy érettségire éa nyelvcizsgára szeretném fordítani a felszabadult időm.
2019. okt. 15. 09:30
 9/10 A kérdező kommentje:
Egyébként úgy terveztem, hogy csak szemináriumokra fogok bemenni.
2019. okt. 15. 13:06
 10/10 anonim ***** válasza:

Igazából szerintem egyeltalán nem kötelező kreditet felvenni. Aktívra állítod a féléved, de nem veszel fel egy tárgyat sem, szerintem ez működhet. De persze ezzel fogyasztod az állami féléveidet, és ha szakot váltasz, akkor vissza kell fizetned a tandíjat, ha eddig államon voltál.

De a legjobb az lenne, ha beszélnél a szüleiddel, be ők döntsék már el. Akár azt is mondhatod nekik, hogy aktív féléven vagy, közben meg passziválod magad.

2019. okt. 17. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!