Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szerintetek mi lesz a 2020-től...

Szerintetek mi lesz a 2020-től életbe lépő nyelvvizsga törvény hatása?

Figyelt kérdés
Nos én nem vagyok érintett, csupán érdekel a dolog, nagyon nem is olvastam ennek utána. De! Az egyik egyetemen nagyon tartanak mind az oktatók, mind a dékán, hogy szakok “zárhatnak be”, állásukat is elveszíthetik, a kevesebb létszám miatt az egyetem rezsijére se fog futni. Véleményük még az is, hogy jövőre több önköltséges diák lehet, így a kormány még több pénzt fog lenyúlni a felsőoktatásból. Ti hogy látjátok, ezek azért nem jó jelek, mégha a törvény alapgondolata akár jó is lenne.
2019. okt. 14. 23:03
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Kevesebben fognak bejutni. A gazdag családok gyermekeinek aránya meg hihetetlenül fel fog futni, mert nekik nem nagy pénz magántanárhoz járatni a gyerekeket, és akármennyiszer kifizetni egy nyelvvizsga próbálkozást.

Amúgy 30% alá biztos nem süllyed, esetleg 50-70%,de ez főleg szerintem a szegényebb réteget fogja érinteni, főleg aki vidéki (énis az vagyok).

2019. okt. 15. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
2019. okt. 15. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
53%

Rengetegen fognak emelt érettségit tenni minden tantárgyból ami kell a felvételihez. Sokan fognak nyelvvizsgázni. Szerintem a hallgatói létszám a népszerű szakokon nem fog változni. A kevésbe népszerű szakokon és a nevesincs egyetemeken a hallgatói létszám csökkenni fog.

A szegényebb diákok csak a maguk szorgalmával kerülhetnek be a felsőoktatásba. A magántanárok óradíja emelkedni fog.


A törvénymódosítás miatt az elit középiskolákba rengetegen fognak jelentkezni a képzés minősége miatt (nyelvoktatás, emelt érettségik). Gagyi gimikből és szakgimikből nagyon nehéz lesz bekerülni (jellemzően ide járnak a hátrányos helyzetű szegény gyerekek).

2019. okt. 15. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
2# hát ezek nem jó jelek. S állítólag marad a pontrendszer is, ellenben a 78 plusz pont meg megy a levesbe... ez mondjuk tényleg durva.
2019. okt. 15. 15:03
 5/17 anonim ***** válasza:
53%

Aki csinál két tárgyból emeltet (ami a szakhoz kell) plusz egy középfokú és egy felsőfokú nyelvvizsgát máris szerzett 90 plusz pontot. Erre még rájöhet 10 pont az oktv vagy sporteredmény miatt.

Sokaknak lesz 90 plusz pontuk igaz ezért rengeteg mindent fel kell áldozni. Én nem látom olyan sötéten a helyzetet. Talán a felsőoktatásba bekerülő diákok "minőségűbbek" lesznek.

2019. okt. 15. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Ez mind szép és jó. De anno (2017-Ben érettségiztem) emlékszem, hogy az osztályunkból 1-2 embernek volt nyelvvizsgája a 30-ból, 25-en mentek egyetemre, kivéve az egyetlen nyelvi osztályt, ott viszonylag többnek is volt nyelvvizsgája. Tehát amikor plusz pont járt érte, akkor se volt több nyelvvizsgázott diák, s így, hogy eltűnik a plusz pont, igy meg méginkább motiválatlanok lesznek a diákok.
2019. okt. 15. 16:39
 7/17 anonim ***** válasza:
53%

Szerintem éppen motiváltak lesznek a diákok mert nyelvvizsga nélkül nem kerülhetnek be a felsőoktatásba. Jelenleg sokan intenzíven tanulják a nyelvet. A lányom sulijában (32 fős 12-es osztályban 25-nek van nyelvvizsgája van akinek kettő is, Apáczai gimnázium fizika tagozat). Szerintem sokan évek óta tudatosan tanulnak nyelvet a felvételi miatt hiszen 6 éve bejelentették ezt a törvényt.

Ahogy a korábbi hozzászólásomban írtam, a felsőoktatásba bekerülők 2020ban mások lesznek mint a te idődben.

Majd 2020 július végén meglátjuk, hogy milyenek lesznek a statisztikák.

2019. okt. 15. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Gyakorlatilag akinek jobb a nyelvérzéke előnyben van hiába szuper valaki kémiából biológiából egy orvosi egyetemre nem tud bejutni pedig ott nem a nyelv lesz a buktató hanem a kémia meg a biológia saját példámat mondom 85-85% -os emelttel jutottam be az orvosira és még semmilyen nyélvizsgám nincs ( most 2-éves vagyok )Szerintem fognak puhítani a rendszeren !
2019. okt. 16. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Hát, nem tudom. De az azért durva, hogy még a középiskolai óraszámokon se akarnak csökkenteni. De hát vissza kell térni a feudalizmushoz. Kellenek a robotok. Én nem tudok olyannal egyetérteni, aminek a feltétele sincs biztosítva. A kimeneti követelmény B1, a bemeneti B2-t ír elő. Ez az, gyerekkora se legyen azoknak a szerencsétlenek.
2019. okt. 19. 04:36
 10/17 anonymousreview60 ***** válasza:
#6: Már mitől lennének motiválatlanok? Korábban, ha nem csináltak nyelvvizsgát legfeljebb nem kaptak pluszpontot. Ma nyelvvizsga nélkül be sem jutnak.
2019. okt. 19. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!