Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mi tévő legyek ekkora szégyen...

Mi tévő legyek ekkora szégyen folt után?

Figyelt kérdés

Jelenleg másodéves hallgató vagyok az egyik vidéki egyetemen. Az első évem az viszonylag simán ment és minden targyam sikerült. Viszont most masodevben jóval több tárgyat vettek fel és több nehezebb is volt közöttük. Az egyik ilyen egy matekos tárgy. Nos, ez annyira nem lett volna vészes ,legalábbis a kettes vagy hármas megszerzése belőle ,ugyanakkor annyira nem volt rá időm és energiám ezzel foglalkozni ,hogy sajnos éppen megbuktam belőle. Azóta nincs étvágyat ,egyfolytában stresszes vagyok és gyomorgorcsom van. Annyira szegyenlem ezt az egészet és annyira csalódtam magamban ,hogy az leírhatatlan...már azon is gondolkodtam ,hogy be fogok járni gyakorlatra csak azért ,hogy a többiek ne sejtsek ,hogy megbuktam :(.


Nektek osszessegeben mi a véleményetek erről ? Ti leneznetek egy magam fajta bukott embert?..



2019. okt. 21. 15:45
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Nincs ebben semmi szégyen, az meg hogy rejtegeted a többiek előtt, butaság, és gyerekes is.
2019. okt. 21. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
55%

Nem nézlek le! Szerinted érdekel ez bárkit? A lőtéri kutyát se! Majd meglesz!

Minek agyalsz rajta? Felveszed újra.

És aki passzív félév hátán passzív félévet csinál (pl én)? Mert így van ideje/pénze/energiája? Ha 5.re lesz meg se számít, nem fogják beleírni a diplomába!

2019. okt. 21. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
71%
És akkor mi van? 10-ből 8 ember bukik tárgyat egyetemen mégsem haltak bele. Megcsinálod következő félévben, addig meg változtass a gyerekes hozzászólásodon.
2019. okt. 21. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
95%

Másodéves vagy, és így kiakaszt egy bukás? :D Nálunk a fél évfolyam bukott valamiből már az első félév végén. Szar volt, sírtunk egyet, jövőre újra megcsináltuk. Ennyi.

Ha téged egy ilyen dolog ennyire kiakaszt, nem tudom, hogy milyen lelkivilágod lehet, és kívánom, hogy ennél nagyobb szégyen sose érjen az életedben!

2019. okt. 21. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Senkit sem érdekel, a csoportársaidat egyáltalán nem, a tanáraidat meg végképp nem. Senki sem jegyzi meg, hogy xy megbukott valamiből.
2019. okt. 21. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Túl reagálod. A kutyát nem érdekli, hogy nem lett meg egy tárgyad. majd pótlod. Manapság már az is nagy szám, ha kihagyás, csúszás nélkül fejezed be az egyetemet. Egy rakat ismerősöm van, akik kihagytak egy évet, szakot váltottak, nem sikerült nekik elég kreditet szerezni.... Azt hiszed lesütött fejjel közlekednek azóta?
2019. okt. 21. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Valamivel már jobban érzem magam ,nagyon kedvesek vagytok! :)


Az igazsághoz hozzá tartozik az is ,hogy a barátaim ,akikkel járok erre a gyakorlatra ,nekik sikerült ,csak nekem nem. Ezáltal már nem tudom velük folytatni az egyetemi szociális életet. Ráadásul így egy évet csúszok ,pedig már a diploma osztó idejét is majdnem ,hogy borítékolhatóvá tettem mindenki számára. Összegezve, tudom ,hogy sajnos sokan csúsznak vagy passziváltatnak ,de ez engem annyira nem vigasztal. Volt egy elvárás magammal szemben és a családom ,ismerőseim részéről is. Ennek nem tudtam megfelelni és szégyent hoztam magamra és magamon kívül sok emberre ,emellett megszívattam magam (és az Egyetem) plusz egy évvel..


Mindenesetre nem akarom magam tovább sajnáltatni. Még egyszer köszönöm a válaszokat, remélem valahogyan sikerül beletörődnöm ebbe..

2019. okt. 21. 21:40
 8/16 anonim ***** válasza:
70%
Hogyan lehet megbukni félév közben? Ha nem sikerült egy ZH, akkor azt lehet pótolni az utolsó héten vagy az első vizsgahéten (egyetemfüggő). Egy lehetséges opció van, hogy túl sokat hiányoztál és emiatt nem fogsz kapni aláírást. De minden más esetben biztosítaniuk kell pótlási/javítási lehetőséget.
2019. okt. 21. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Nincs valami mód pótolni a vizsgát hogy ne csússz egy évet?
2019. okt. 21. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Úgy buktam meg ,hogy ez a tárgy két témakörrel rendelkezik. A komplex függvénytannal és a valószínűségszámítással. Mind kettőben van egy minimum ponthatár. Jelen esetben pedig a komplex függvénytanról van szó ,mert azt vettük és ott 7 pont volt a minimum ,viszont nekem csak 6 lett. Ezért már feleslegesen csináltam volna meg a valszeget ,mert úgy is megbuktam volna..
2019. okt. 23. 00:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!