Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egész életemben bánni fogom,...

Egész életemben bánni fogom, hogy nem mentem ki Erasmusra?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Az utolsó félévemet végzem éppen egyetemen... Az egyik legjobb barátnőmnek pedig még 2 van hátra, és az utolsóban (tavasszal) kimegy Erasmusra. Ahogy egyre közeledik az ideje ennek, egyre többet beszélünk róla, nagyon várja. Valamelyik nap is erről beszélt, és örülök neki, hogy megy és kipróbálja, de közben egy kicsit rossz érzésem is van az egésszel kapcsolatban, egyrészt nekem nagyon hiányozni fog ő, másrészt azt érezteti velem ez az egész helyzet, hogy nekem is ki kellett volna mennem valamelyik félévben. Sok ismerősöm volt, mindenki áradozik róla. Szüleim is akarták, hogy menjek. Én nem akartam. Nem szerettem volna koliban lakni 2 másik emberrel (sokszor szükségem van az egyedüllétre, a privát szférára), nem szerettem volna távol lenni a szüleimtől, a barátaimtól és a páromtól hónapokig (már nem vagyunk együtt, de az egyetem nagy részében együtt voltunk), és igazából ennyi az indok. Ezek nekem elegendő okok voltak, hogy ne menjek. De most valahogy ettől a helyzettől kicsit bánom, és azt érzem, hiba volt, és bánni fogom.

Mit gondoltok?

21/L


2019. okt. 21. 20:15
 1/4 anonim ***** válasza:
66%
Ne hülyéskedj :) Ha agyonütnél valakit, azt elhiszem, hogy egész életedben bánnád, de nem egy ilyen dolgot. Most nagy számnak tűnik, meg persze jó dolog az Erasmus, de pár év múlva semmi jelentősége nem lesz. Az egyetemet én is otthon csináltam, mindenféle "kalandozások" nélkül, és diploma után mégis sikerült beilleszkedni egy külföldi munkahelyen (8 éve kint dolgozom). Semmi pótolhatatlan nincsen benne, nyugi.
2019. okt. 21. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ez azért megnyugtatott most:))
2019. okt. 22. 15:34
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Én voltam Erasmuson sőt egyetem után újra kimentem tanulni külföldre, én mindenkinek ajánlom, személy szerint bánnám ha nem mentem volna. Szereztem rengeteg külföldi ismerőst, kapcsolatokat, én tanulásra használtam (személyiségfüggő kit mit hoz ki belőle) és sok olyan dolgot tanultam, amire itthon esélyem sem lett volna. Ez szakmától függ, de például nálunk előny a külföldi tanulmány, tapasztalat. Nagyban segít az idegen nyelv fejlesztésében, megtanulsz kapcsolatokat kialakítani külföldiekkel. Én előtte sosem laktam huzamosabb ideig külföldön ezért először feszengtem, mert eléggé magadra vagy ott hagyva, ami másrészről jó, mert önálló leszel még jobban, ráadásul ha esetleg külföldön szeretnél dolgozni, tanulni később már gyerekjáték lesz.

Szóval én akinek csak tehetem ajánlom, de ha nem megy valaki az sem akkora baj, másrészt valaki nem is vágyik rá vagy fél, feszeng (volt ilyen haverom) ezért meg sem meri próbálni.

2019. okt. 22. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Teljesen igazad van neked is, örülök, hogy ilyen pozitív élményként, tapasztalatként élted meg :)
2019. okt. 26. 15:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!