Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Emelt biológia és kémia...

Emelt biológia és kémia érettségi?

Figyelt kérdés
Ebben a tanévben, azaz 2020 májusában fogok érettségizni emelt szinten biológiából és kémiából. Az írásbelire szükséges követelményrendszer alapján veszem az anyagokat sorban. Azonban nem tudom hogy a szóbeli tételeket hol találom meg. Tudom hogy nem hozzák nyilvánosságra egy az egyben a konkrét tételt de esetleg valami részletesebb követelményrendszer van arról is, hogy mi kell e- két tantárgy szóbeli vizsgájára? Köszönöm szépen mindenkinek előre is!

2019. okt. 21. 20:35
 1/5 anonim ***** válasza:
Amikor én emelteztem, igaz más tantárgyból, akkor úgy kb.március-április környékén került fel a témakörök listája az oktatási hivatal honlapjára.
2019. okt. 21. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
És esetleg az meg tudná mondani valaki hogy ti mi alapján készültetek fel? (Gondolok itt előző évek szóbeli tételeire, vagy más)?
2019. okt. 21. 20:51
 3/5 anonim ***** válasza:

Én a Mándics-Molnár féle tankönyvek alapján mentem sorban, a tételeket pedig a netről összevadászva dolgoztam ki magamnak.

A tételsort ki fogják adni, és egészen pontosan arról kell majd beszélni, ami a tétel címe. Igaz, emelt szinten 99 tétel van, de egy csomó majdnem ugyanaz, meg van ami ismétlődik, stb.

Ha keresel előző évekről tételsorokat, abból már tudsz dolgozni, a legtöbb alap témakör minden évben benne van. Sok tételt még kidolgozva is megtalálsz.

2019. okt. 21. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Emelt szintű biológia, kémia szóbeli érettségire hivatalosan kiadott tételeket nem fogsz találni. Szóbeli témaköröket szoktak kiadni, amit most is megtalálsz, ha rákeresel, ezek minden évben ugyanazok ráadásul. Ezek a témakörök pedig tulajdonképpen a tankönyvek fejezeteinek a címei is lehetnének, pl. A fehérjék és nem pedig A fehérjék csoportosítása a szerkezetük szerint, stb. De ezt írtad is, hogy tudod. :) Emelt szóbelire MINDENT tudni kell, bármit kérdezhetnek, tőlem is kérdeztek olyat, ami nem volt kifejezetten a papíron.

Nekem sokat segítettek a mintatételek és azok levezetése, illetve sok ilyen kérdést visszanéztem itt gyk-n:


https://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__egyeb..


És sikerült is kihúznom olyat mind a két tárgyból, amivel már találkoztam.


U.i. Szerintem még ne foglalkozz a szóbelivel, juss el stabil tudással az írásbeliig. Ilyenkor van elég baja és tanulnivalója az embernek, ideje viszont annál kevesebb. Írásbeli után az az egy hónap bőven elég arra, hogy a szóbelire felkészülj, a tudásod kiegészítsd, begyakorold az előadásmódot, stb.


Sok sikert! :)

2019. okt. 22. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek:)
2019. dec. 13. 19:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!