Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szerintetetek Biológiával...

Szerintetetek Biológiával vagy pszichológiaiával megyek többre? Melyik szakot érdemes választani és miért?

Figyelt kérdés
2019. okt. 21. 21:38
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ...
2019. okt. 21. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanez a dilemmám. Én azt olvastam, hogy biológusként kb csak a mikrobiolóhusokat keresik, az meg nem annyira érdekel.
2019. okt. 21. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
73%
Pszichológusként meg senki se keres... de elköltesz 2 lakás árát, mire alkalmas leszel munkára. Aztán keresel 200 nettót 10 év tanulás után.
2019. okt. 21. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
76%
Biológus vagyok, baromi nehéz szak, ha elvégzed biztos lesz munkád. Nekem és az összes bioszos csoporttársamnak van, nem kell mindent elhinni az internet népének
2019. okt. 21. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Mind a kettővel lesz munkád, ha jó vagy benne.


A biológiára annyira nem látok rá, de a biotechnológusok a mesterséges intelligencia, gépi tanulás szupersztárjai. Ha ma újrakezdeném az életemet, komolyan elgondolkodnék a biotech szakon.


A pszichológia: először is borzasztó hiány van gyerekpszichológusból, ezt mint gyakorló szülő mondom, hogy alig lehet találni használhatót. Továbbá, a pszichológusok nem csak pszichológusok lehetnek, hanem termékfejlesztők, marketingesek, HR-esek. Nagyon keresett a pszichológus végzettség a normális multinacionális cégeknél, tanácsadó cégeknél stb.


Általános tanácsom mindkettőhöz: ha nem kifejezetten emberekkel akarsz foglalkozni mint pszichológus, akkor a matekra / statisztikára gyúrj rá amennyire csak tudsz.

2019. okt. 22. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!