Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ez rendben van? Tanácsok?

Ez rendben van? Tanácsok?

Figyelt kérdés

Mesterszakra járok már egyetemre. Az alapszakot elvégeztem már. Alapszak végéig biztos voltam benne, hogy ez érdekel. Most meg egyszerre érzem, hogy érdekel amit tanulok de közbe meg nem vagyok benne biztos, hogy ezt szívesen csinálnám később meg közben nem is érdekel.

Bizonyos órák érdekelnek, valami nem. Tolmács-fordítón vagyok, bár más mesterszakot is bejelöltem, ez volt az első és ezt is akartam legjobban. Érdekel maga a fordítás, viszont például a szótanulást már egyre jobban unom és utálom, főleg mikor olyan tárgyról van szó, hogy nem is egy szaknyelv hanem mindenféle szavak vegyesen. Az jó, ha bővül a szókincs de már egyszerűen megcsömörlöttem kicsit tőle. A fordításnál meg attól függ, milyen a szöveg. A gazdasági szövegek érdekelnek de egy regényt biztos nem szívesen fordítanék le, látom az órákon, hogy milyen és a kedvem is elmegy tőle.Érdekel, amit tanulok de közbe nem vagyok benne biztos, hogy én ezt akarom. A szakmai gyakorlathoz is kétféleképp állok hozzá: már várom és örülök, hogy lesz rá lehetőség de attól is félek, hogy esetleg akkor jövök rá jobban, hogy ez nekem nem tetszik.

Hozzátartozik a dologhoz, hogy engem amúgy az irodalom, filozófia, történelem egyéb kulturális dolgok érdekelnek. A szabadon választott óráim is ilyenek és szeretem mindegyiket. A PhD-t is szeretném megcélozni, viszont sajnos ha felvennének, az sem tart örökké, pár év múlva vége és akkor megint ott a kérdés, hogy mit csináljak, amivel el is helyezkedek meg érdekel is. Persze addigra lehet megutálom de nem hiszem.


Ami leginkább érdekelne, azt nem is tanulhatnám, első diplomának legalábbis, mert nem sokat ér a munkaerőpiacon. Így átmenni se szeretnék másik szakra.

Közbe bizonytalan vagyok mi érdekel és ez nagyon rossz érzés. Nem érzem magamban azt a lelkesedést, amit néhány emberen látok. Legfeljebb 2-3 órán csak.


Másnál is előfordul ez a köztes érzés? Hogy szereti is meg nem is?

Ez lehet egy átmeneti állapot? Vagy mesterszakon ennek elő se szabad fordulni, mert elvileg már akkor tudom huszonéves fejjel, hogy mit akarok?


2019. okt. 22. 13:43
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!