Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit csináljak, ha ellenszenvet...

Mit csináljak, ha ellenszenvet érzek a tanulással kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


OKJ-s felnőttképzésre járok, jövő héten lesz szóbeli vizsga, és még egy betűt sem tanultam a tételekből, ímmel-ámmal tudok 1-2 tételt az elég sokból.


Ha leülök tanulni, akkor nagyon hamar feszült leszek, hogy ez engem igazából nem érdekel, túl akarok rajta lenni, elkap a gépszíj, hogy Jézusom mennyi mindent meg kell tanulni, miközben igazából nem is fogom nagyon használni a munka során, stb. Ugyanazt érzem, mint a gimiben, hogy szelektálni akarok, csak azt megtanulni, ami érdekel, vagy amiről tudom, hogy fontos lehet az életben, ami nem az, azt meg le se retyete.


Nem bírom rávenni magamat, hiába van rá időm, akkor is keres az agyam más "fontosabb" elfoglaltságot.


Mit tehetnék, hogy mégis leüljek tanulni, és ne álljak fel 5 perccel később? Nagyon idegesítő, mert a pénzt sem akarom kidobni az ablakon, vagy nem tudom mennyit várni, hogy újra vizsgázhassak.


Köszönöm a válaszokat.



2019. okt. 25. 16:37
 1/4 anonim ***** válasza:
23%
Menj el 3 műszakba melózni, akkor talán egy év után megjön az eszed.
2019. okt. 25. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
79%

Első nagyon empatikus. Ő biztosan mindig könnyen rávette magát a tanulásra, sohasem lusta az élet egyik területén sem.


Én régen agyontanultam magam, mára olyasmi vagyok, hogy amit fontosnak érzek, érdekel vagy valamiért akarom, azt folyamatosan gőzerővel tanulom, lelőni se lehet. Ellenben mást nagyon le tudok tojni.


Nemrég csak 1 modulzáró volt, de nehéz, kb 40%-nak sikerült csak...

Az órákra vagy nem jártam be, vagy nem figyeltem, mert katasztrofálisan rossz volt, az a tananyag nem érdekel, nem azzal akarok foglalkozni.

Utolsó héten minden nap 2-4 órát foglalkozgattam vele, de utolsó napra begőzöltem, ezért a másik sulimra tanultam inkább. :D

Sikerült a modulzáro, a 40%-ban voltam benne.


Van rendes tananyagod?

Mert én voltam olyan tanfolyamon, ahol az se volt... Idegileg is nagyon rossz időszak volt, időm se volt rendesen, anyag semmi.

Nézegettem, ami volt. 3-asra sikerült, ha ez megnyugtat.



Nézegesd mindenképp, motiváljon, hogy fontos a pénzedért!

Egyszerre keveset tanulj, de azt intenzíven!!

Ha sikerül, jutalmazd meg magad!

Színezz, jegyzetelj, húzz alá, ha ettől jobban tudsz koncentrálni! Engem amúgy fel is dob a színes jegyzet, még a kreativitásomat is kiélhetem.



Egyébként marhára nem csak azt kell megtanulnunk, amire közvetlenül szükségünk van!

Meg kell tanulnunk tanulni, memorizálni, szöveget megérteni, logikát fejleszteni, látókört szélesíteni!



Hajrá!

2019. okt. 25. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

#1, ha felnőtt OKJ-s képzésre járok, akkor miért kéne elmennem dolgozni? Nem gondolod, hogy már dolgozom? Máskülönben miből fizetném? Ezt inkább végzős gimis kérdésnél süsd el.


#2, köszi a választ, igyekszem. :)

2019. okt. 29. 17:53
 4/4 anonim ***** válasza:

#3 Ja így más a helyzet. Így viszont én sem értem, hogy miért jársz okj-ra és miért akarsz még tanulni.

Nem látom értelmét, hiszen álmod munkáját megtaláltad amelyben életed beteljesedését látod, minden nagyon jól megy.

2019. okt. 29. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!