Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Tudnátok tanácsot adni?

Tudnátok tanácsot adni?

Figyelt kérdés

Szóval hol is kezdjem...

Tanácsra lenne szükségem.

Előre is szeretném kérni, hogy legyetek szívesek rendes válaszokat adni.

.

A nevem Valentina.

17 éves vagyok.

Én 2x jártam a 9.osztályt.

Nem buktam meg csak úgymond évet halasztottam.

Elsőnek pincérnek tanultam, de költözés miatt nem tudtam elvégezni a nyári gyakorlatot, ezért úgyvoltam vele, hogy ugyanazt nem kezdem előről, szóval cukrászként kezdtem újra.

Végig csináltam a 9.osztályt és nyári gyakorlatot is.

Most 10.-es vagyok.

Na de itt a gond. Az osztály miatt ki íratkoztam az iskolából.

Rémes osztály volt de komolyan. Tanulni nem lehetett, folyton beszólogattak.

A végén oda fajult a helyzet, hogy engem és legjobb barátnőmet megfenyegettek, hogy ha bemegyünk suliba, kitaposott belekkel megyünk ki.

Na itt döntöttünk úgy ennyi volt.

Ez az osztály ennyi volt.

Kiíratkoztunk mind a ketten. Ő nem szeretne továbbra cukrász lenni, ezért gimibe ment. Én viszont szeretnék.

Ősziszünet után megyünk beíratkozni anyával.

De most nagy dillemmába vagyok.

Nem tudom, hogy megéri-e.

17 éves vagyok. Nem tanköteles. De már csak 2 év lenne. Meg szeretném csinálni, de félek.

Mivan ha az új osztály se lesz jobb. Rólam tudni kell, hogy elég visszahúzódó és pánikoló vagyok.

Meg most új várost, buszmenetet, sulit, osztályt, tanárokat megszokni.

Ez túl sok.

Minden nap 2 vagy több órát utazni.

(Oda-vissza)

Kollégista pedig nem szeretnék lenni.

Kalocsára mennék egyébként. Nem tudom ott milyenek az emberek. Meg a sulitól is nagyon félek. Hogy nehezebb lesz (3-as 4-es tanuló vagyok, de a matek nem az erősségem)

Mivan ha nem lesz egy normális ember se, akivel jól kijövök.

Mindent újra kezdeni. Megszokni a buszozás (eddig 20 perc volt az út. Mármint oda-vissza 40)

Az a lehetőség is felmerült, hogy később felnőtt oktatásba elvégezném a szakmát.

Anya és a család mindenben támogat. Azt mondják, hogy az én döntésem. Az a lényeg, hogy nekem jó legyen.

Ez rengeteget segít.

Viszont ha most otthagyom a sulit, vagyis hát nem íratkozom át másikba akkor úgymond nem lesznek barátaim.

Ez hülyén hangzik. Interneten sok barátom van, de olyan, akivel mindennap tudnék találkozni, beszélgetni személyesen stb...

Mindjárt 18 leszek ( nem olyan mindjárt csak Júniusba)

Egy tini lánynak szüksége van társaságra, barátokra.

Nem bulizásra vágyom vagy ilyesmire.

.

Ez így valószínűleg érthetetlen és furcsa fogalmazás, de remélem azért kicsit érthető.

Az lenne a kérdésem, hogy mit tanácsolták?

Adják egy esélyt az új sulinak most? Ugorjak a tudatlan a, ami lehet, hogy nem lesz jobb, viszont lehet, hogy igen?

Vagy végeztem el felnőttképzésbe később?

Esetleg ha valaki Kalocsai vagy Kalocsán jár a Dózsa György Szakközépiskolába, leírnád a véleményed/tapasztalatod?

A rendes válaszokat előre is köszönöm :)



2019. okt. 27. 01:17
 1/4 anonim válasza:
100%
Adj neki esélyt
2019. okt. 29. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ.

Nagyon gondolkodom rajta.

Úgy vagyok vele, hogy megpróbálom.

Ha elviselhetetlen lesz, akkor elvégzem később felnőttképzésbe

2019. okt. 30. 00:21
 3/4 anonim válasza:
81%
Dózsát hanyagold
2020. febr. 8. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Mi lett Veled?
2020. okt. 20. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!