Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Honnan tudnám elérni az...

Honnan tudnám elérni az anglisztika alapszak teljes tananyagát? Részletek lenn.

Figyelt kérdés

Lehet, hogy kicsit őrültségnek hangzik, de nem akarom elvégezni az anglisztika szakot, de szeretném itthon, önszorgalomból megtanulni az ottani anyagot. Nyilván kicsit mazsoláznék, főleg nyelvészeti és irodalmi szempontból érdekel az angol nyelv és nem tudom merre indulhatnék. Szeretnék egyetemi diplomával legalább egyenértékű tudást szerezni a szak elvégzése nélkül.


Nyilván van mellette munkám, semmi köze hozzá, abból eltartom magam, így az jelenleg hogy visszaüljek a ,,hobbim miatt" az iskolapadba nem jöhet szóba. Szeretnék angolul írni profi szinten tíz éven belül (most erős középfokú nyelvtudásom van) és ehhez keresek minél több forrást, az anglisztika anyaga ilyennek tűnt.


Ha esetleg valaki jár erre a szakra és bejelölne Facebookon, beszélgethetnék vele pár sort, elküldene olvasmányokat, vagy valami forrást, iszonyú hálás lennék! De tényleg!! :D Nem akarok cringe lenni meg semmi, de még meg is hívnám az illetőt valamire kompenzálásképp. :D



2019. okt. 27. 23:18
 1/4 anonim ***** válasza:
Hali. Szeptemberben kezdtem, szerintem tudnék mesélni. (:
2019. okt. 28. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Most vagyok másodéves, és nem akarlak letörni, de szerintem ez így nem fog menni, legalábbis ha az angolod fejlesztése a cél akkor nem biztos, hogy sok értelme lenne. Ezt nem azért mondom, mert ez egy annyira nagyon bonyolult vagy nehéz szak, hanem szimplán azért mert ez a szak nem erről szól. Volt négy nyelvfejlesztő órám és ennyi, a többi mind nyelvészet és irodalom, ami szintén segít.... csak nem tudom hogy mennyi motivációd van annyit olvasni, elemzéseket írni magadnak, megtanulni stb. úgy, hogy igazából semmi nem múlik rajta.
2019. okt. 28. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
26%
Hidd el ha elmész egy nyelvsuliba intenzívre ugyanolyan jól fogsz tudni angolul, mintha elmész anglisztikára... ha a kultúra része is érdekel érdemes megnézni a tanterveknél a feltüntetett ajánlott és kötelező olvasmánnyal. (Konkrétan az ELTE-n van olyan óra, hogy filmet néznek és ezért kapnak kreditet:D szóval szerintem önszorgalommal többet is érhetsz max nem lesz a mekihez diplomád)
2019. okt. 30. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Harmadéves vagyok, ha még érdekel a tananyag, írj. :)
2019. nov. 29. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!