Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Előadáshoz kell valamilyen...

Előadáshoz kell valamilyen engedély?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Szeretnék előadást tartani egy bizonyos témában (az most mindegy, hogy milyen téma. A szakmámhoz kapcsolódik) iskolásoknak. Beszélgetés, eszközbemutatás és használat, stb. Látványos lenne. Az a lényeg. És ezért szeretnék egy kisebb összeget is kérni (nem kell 10-20 ezrekre gondolni. Csak az útiköltség meg egy kis plusz).

Ehhez kell valamilyen engedély?

Előre is köszönöm a válaszokat!



2019. okt. 30. 09:12
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha gyerekeknek tartanál előadást, akkor szülői engedély kell a részvételhez.


A bevételed (ha rendszeres) akkor pedig valamilyen vállalkozási formában kell csinálnod, mert adóznod kell utána.


Ha nem adsz ki papírt a végén, akkor engedély nem kell más. Ha osztanál valami bizonyítványt, akkor nyilván igen, de úgy sejtem, ez nem ilyen jellegű képzés lenne, csak egy jópofa előadás, egy alkalommal.

2019. okt. 30. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!

Természetesen csak egy kis játékos bemutató. Semmi komolyabb.

2019. okt. 30. 11:43
 3/4 anonim ***** válasza:

Szerintem az osztályfőnökkel erdemes beszelni hogy ha nem gond szeretnél ennyit elkérni kiszállási díjért mert ez fedezné az útiköltséget.

Nekunk anno ballagáskor a varrónő iskolához jött Kistarcsáról Pestre és kifizettük neki az útiköltséget oda vissza, nagyjából 300 forint volt egy főre. Nem hiszem hogy egy ezresnel többet kérnél el fejenként, az meg tökre vállalható szerintem.

2019. nov. 1. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!

Nem akarok sokat elkérni. Csak, hogy nekem is legyen belőle valami. Meg amúgy szeretek előadásokat tartani.

2019. nov. 2. 09:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!