Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » BME vagy Szent István Egyetem?

BME vagy Szent István Egyetem?

Figyelt kérdés

Mint végzett geográfus a Regionális és környezeti gazdaságtan mesterszakon gondolkozom. Ez februárban két intézményben indul. Tudna valaki mondani véleményt róluk, hogy melyiket ajánlja és miért?

Nem megyek el Budapestről (Gödöllő még oké), valamint tudom, hogy szeptemberben több egyetemen is indul ez a szak, de most februárban kezdenék.



2019. okt. 30. 18:15
 1/2 anonim ***** válasza:

Mindkettő jó hely.

A BME neve mégiscsak sokkal nagyobb.

A BME Regionális és környezeti gazdaságtan MSc-n az utóbbi években szépen emelkedett a létszámuk, elindították angolul is (szerintem később is átjelentkezhetsz magyarról angolra, ha jobban tetszik) - ez biztos, hogy a lelkesedésüket jelenti.

A konkrét tárgyakról, konkrét témavezetőkről nem sokat tudok - de színes, vegyes társaság, ami szerintem egy ilyen szaknál alapvetően előny.

Az előbb említett létszámnövekedés ellenére is minden egyetemen kis szakkal számolj, ennek minden előnyével (személyesség) és hátrányával (a nagy szakokhoz képest kevésbé módszeresen szervezett, több esetlegességgel).

2019. okt. 31. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A BME sokkal nehezebb, de a diplomád is sokkal értékesebb lesz, meg nyilván a tudásod is nagyobb. Általában az msc már nem annyira vész, szóval én a helyedben mindenképpen a bme-t választanám.


Nyilván, ha neked csak a papír kell valamihez, akkor a Szent István.

2019. dec. 28. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!