Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Másodszorra sem sikerült a...

Másodszorra sem sikerült a forgalmi vizsga. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Az első vizsgámon nagyon stresszes voltam. Bár nem éreztem magamon mégis kijött rajtam. Pl. Figyelmetlenség. Nem adtam meg az elsőbbséget. Az oktató illetve a vizsgabiztos is azt mondta jól vezetek viszont volt ez a hibám és nyilván teljesen jogosan megbuktam.

Másodjára remekül ment a vezetés,minden,leparkoltam elsőre korrigálás nélkül, viszont hátra tolatás közben hamar kormányoztam és az autó eleje közel került az egyik mellettem lévő autóhoz. Megálltam és korrigálva kiakartam jönni viszont az oktatóm azonnal belenyúlt és ismét sikertelen vizsgát tettem. Most mégjobban megvagyok ijjedve attól hogy a következő vizsgámon vajon min fogok elhasalni és mi fog közbe jönni.

Már nagyon szeretnék ezen az egészen túl lenni és végre sikeres vizsgát tenni, de attól félek következőleg valamit megint elhibázok esetleg parkolás vagy útközben ami miatt megbukok.

Elképzelhetetlennek tartom hogy újra megbukjak úgy gondolom ennek mindenáron sikerülnie kell de nagyon félek.

Meg ismét rengeteg kiadással jár ami bosszant...



2019. okt. 30. 22:06
 1/5 anonim ***** válasza:
94%

Ne stresszelj rá (jó, tudom, könnyű ezt mondani)

Ha úgy mész oda, hogy ennek sikerülnie KELL, akkor szinte biztos, hogy lesz valami hibád, ami miatt megbuksz

Úgy menj oda, hogy ügyes vagy, meg tudod csinálni, de ne legyen rajtad az a nyomás/ kényszer, hogy most azonnal meg KELL csinálni, különben világvége


Igen, tényleg nagyon drága, de hidd el, ha ragorcsolsz, csal rosszabb lesz

2019. okt. 30. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Nyugi lépj túl ezen megtörtént nem lehet rajta változtatni majd megpróbálod megint. A ket alkalom meg nem gáz nálad sokkal többször is buktak már meg. Higgadj le nekem az vált be es ugy mentem át hogy mondtam magamban hogy mit kell majd csinálnom mikozben vezetek. Pl.: megláttam egy zebrát vagy távolból lattam hogy piros a lámpa és mondjuk meg egy 500 m van előtte akkor mondtam magamban hogy lassítok stb és igy azzal voltam elfoglalva hogy mi a következő lépés nem az ideggel meg igy legalább "ki van mondva" bár csak magadban a cselekvés és elkerülhető a figyelmetlenség vagy hogy rosszul csinálj valamit.

Sok sikert ne parázz sikerülni fog.

2019. okt. 31. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Én most tartok a 3. bukásnál, ebből 1 volt igazán az én hibám, a legelső, amikor nagyon izgultam, a másik kettőnél egy kis emberség kellett volna a vizsgabiztosoknál... igazából a másodiknak úgy mentünk neki az oktatómmal, hogy valószínű, hogy nem fog sikerülni, olyan volt a vizsgabiztos.


Emlékszem az első vizsgánál sírva fakadtam, mikor helyet cseréltünk, akkor mondta a vizsgabiztos, hogy ne sírjak, mert az előttem levőt 8. alkalommal buktatta meg. Ismerősünk 3 éve 5. alkalommal ment át, az egyik csoporttársam az egyetemen szintén, őt úgy engedte át a vizsgabiztos, hogy azt mondta neki, hogy ne örüljön, csak nem akarja, hogy Pestre menjen PÁV vizsgára.


Mindezzel én is azt akarom csak mondani, hogy van rosszabb is, mint a 2 alkalom és mostmár csináld végig, ha ilyen sok pénzt beleraktatok, előbb- utóbb úgyis sikerülni fog, nekem mindig azt mondja anyukám, hogy legalább tuti, hogy jól megtanulok vezetni. Szegedi vagyok, tehát itt úgyis nehezebb vizsgázni.


Sok sikert! Hajrá, sikerülni fog! :)

2019. nov. 1. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
73%
Úgy nem lehet neki menni semminek, hogy azon agyalsz, hogy mi lesz a veszted, mert be fogod vonzani. Pozitív gondolkodás!!! Gondold át, mi az, amiért biztos sikerül és igen is sikerülni fog. Fejben dől el!! Egyébként meg sok olyan is elbukik forgalmi vizsgán, aki jobban vezet, mint egy rutinos sofőr, szóval semmi gond. Ha a vizsgabiztos stresszel be, akkor nézd őt egy zsák krumplinak, akit ide-oda elviszel, aztán mehet a levesbe! ;) Ha érzed, hogy kezdesz nagyon bestresszelni, akkor allj meg ket masodpercre akar egy parkolasnal vagy egyenes ùton vezetve fùjj egyet, es mondd magadnak, megcsinalom, mert képes vagyok rá! Sok szerencsét!
2019. nov. 3. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm nektek. Ment a zöld mindenkinek. Azóta már sikerült a vizsgám és már jogosítvánnyal vezetek. Nagyon élvezem.A harmadik vizsgám majdnem hogy zökkenőmentesen ment és jobb vizsgabiztost is kaptam.
2019. dec. 7. 15:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!