Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Pályaválasztási gondok?

Pályaválasztási gondok?

Figyelt kérdés

Röviden: Most kezdtem a 11.osztályt, de még mindig fogalmam sincs, hogy hol folytassam tanulmányaimat érettségi után. Jelenleg matek tagozatos, és emelt informatika fakultációs vagyok. Eleinte a programtervező informatikus pálya volt a fejemben, de jobban átgondolva szerintem esélytelen, mivel matekból 3-asnál jobbat nem tudok szerezni, és programozásból se vagyok egy fenomén, nem kiemelkedő se a logikám, se a problémamegoldó képességem, inkább átlagos. Tantárgyak közül más nem igazán érdekel, angolból nemrég szereztem meg a C1-es/felsőfokú nyelvvizsgát, de ha lehetséges, akkor kerülném a nyelvekkel kapcsolatos irányokat. Már eléggé félek a jövőmtől.

A kérdés az, hogy:


Mégis mit tegyek? / Mihez kezdjek?



2019. okt. 31. 19:58
 1/6 anonim ***** válasza:
97%
Valami könnyű gazdasági szak? A tesóm is ott van, soha nem volt egy zseni semmiből, a matek is teljesíthető (gazdalkodas es menedzsment).
2019. okt. 31. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 gooku ***** válasza:
Ez engem is érdekelne.
2019. okt. 31. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
97%

Akkor milyen tantárgy érdekel? Mert leírtad, hogy a matek nem megy és az infot sem szereted, de más nem érdekel. Szóval nyögvenyelősen elvégeznél egy egyetemet egy diplomáért olyan tantárgyakkal amit utálsz?

Egyébként azt javaslom nézz körbe egyetemek oldalain a tanterveknél, hogy van-e olyan ami passzol hozzád. Melós, de ebben az esetben nem tudom mit tudsz még csinálni.

2019. okt. 31. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
88%
Elvégezhetnél egy sima anglisztika szakot, és utána majd meglátod mit akarsz kezdeni vele, pl. multiknál fordító, nyelvtanár (magánórákkal, amire 2020 is ráerősít), esetleg médával kapcsolatosan vmi.
2019. okt. 31. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
89%

Börze, intézménylátogatás... Egyetemeken az előadások meg vannak hirdetve, bárki beülhet megnézni őket. Ha van terv vagy ötlet mi tetszik, keress egy órát, írj az oktatóknak hogy melyik nap lehet érdemes bemenni hogy olyan óra legyen amit egy gimis is ért vagy egyáltalán nem dögunalom, és ülj be. Menj ne nyílt napokra, beszelgess diákokkal. Nem harapunk hidd el, sőt többség szerintem örül is hogy érdeklődsz es segíthet.

Először döntsd el mi az ami tetszik, amivel szivesen foglalkoznál (lehet az tegyük fel, töriből csak az ókor [tudom h a töri nem volt sehol de ez a legjobb példa arra hogy van egy nagy téma amiből egy kicsi tetzik], es akkor megvan mivel akarsz foglalkozni), es akkor azzal tanulj tovább. Miden egyetemen vannak olyan tárgyak, aminek semmi köze ahhoz amit tanulsz, ez van. En személy szerint ugy mentem h de jo, végre azt tanulhatom amit akarok... Aztan két szék közül a padlóra estem, ugyanis elsőben SEMMI olyat nem tanultam aminek akkor ugy ítéltem meg hogy haszna van vagy csak érdekes lehet a tanulmányaim szempontjából. Ezzel lehet te is igy leszek, de nem szabad emiatt feladni. Később csak jobb lesz (na nem amiatt mert könnyebb...)

Ha semmit nem találsz ami tetszik, hagyj ki egy evet, menj el dolgozni, szedd össze a gondolataid es találd ki ki legyen. 20-21 évesen azert mar jobban es tobb ötlettel fogsz ugyanitt állni mint most, csak az legyen meg először miből akarsz érettségizni.

2019. okt. 31. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
73%

A helyedben maradnek az info-matek kombonal, abbol mar van egy eros alapod, arra lehet epiteni.

Minden szorgalom es gyakorlas kerdese, es nem aze, hogy most mennyire vagy egy mini Einstein. Az egyetemi csoporttarsaid kozul max 2-3 lesz "zseni", a tobbiek ugyanugy atlagos kepessegekkel fognak rendelkezni, mint te.

Ilyen anglisztikakat felejts el.

Programtervezo-, mernok-, gazdasagi informatikus, mernoki szakok (itt nagy biznisz van az automatizalas teruleten, amihez egy jo info tudas elengedhetetlen), esetleg kozgaz szakok (penzugy-szamvitel, alkalmazott kozgazdasagtan).

Meg egyszer mondom, minden szorgalom kerdese!

2019. nov. 1. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!