Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit javasolnál egy most...

Mit javasolnál egy most érettségizőnek, mit tanuljon, ha semmi mást nem veszel figyelembe, csak hogy mennyit fog majd keresni?

Figyelt kérdés
Tegyük fel, hogy pont jó lenne benne, szorgalmas stb. Szóval mi lenne a Top3 amivel 3-5 év múlva is a legjobban lehet keresni szerinted?

2019. nov. 1. 18:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
88%
Vagy politikus legyen, ha van gyomra hozzá és képes eltaposni másokat vagy valamilyen szakember, szerelő, kőműves, szobafestő stb. Utóbbiakra nagy szükség van, mert kivándorolnak az emberek. Ha tehetséges, marha jól megélhet belőle, mert kevesen vannak már.
2019. nov. 1. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
76%
Műkörmös, fodrász, kozmetikus, plasztikai sebész stb. ezek soha nem fognak éhen halni, mert egyre inkább a külsőségek számítanak, mindenki a lehető legjobban akar kinézni, ha kajára sincs pénz akkor is csináltatnak műkörmöt ... pfff
2019. nov. 1. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
34%
Szülész vagy sebész. Egy-egy alkalom 100ezer forint.Most ugye viccelődnek azok a válaszadók akik kőművest, szerelőt vagy fodrászt ajánlanak a hatalmas jövedelemhez?????
2019. nov. 1. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
69%

Drága 3-as!

Mielőtt kioktatsz másokat, nézz egy kicsit a dolgok mögé. Egy orvos alsó hangon 10 évet tanul, mire önállóan praktizálhat, addig NAGYON rosszul keres és egy tanulónak hálapénzt sem fog adni a kutya sem. Utána pedig szintén alig, mivel a szép summa a főorvosoknak jár, nem a kis újoncoknak és ezt bizony, ki is használják a vezetők. Persze lehet belőle is főorvos előbb-utóbb, de jóval több idő elteltével, mint amennyi alatt kiépíti a saját vállalkozását mondjuk autószerelőként (na persze ha ügyes, nyilván nem a kóklerekre gondolok).

Kicsit vegyél vissza az arcodból meg a lekezelő stílusodból 😉

2019. nov. 1. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
63%

Hármas! A nagy pénz nagy felelősséggel is jár. Ha a fodrász benéz valamit, akkor mégis mi történik legrosszabb esetben? Csúnya frizurával távozol, ami néhány hónap, max néhány év alatt visszanő.

Ha a szülész vagy sebész néz be valamit, akkor abba életek mehetnek tönkre, rokkantság és halál is lehet a vége... egy szülész vagy sebész, vagy bármilyen orvosnak nem lehet rossz napja, nem kellhet fel bal lábbal, ha rájön egy hasi görcs, akkor nem hagyhat ott csapot papot, mert ott fekszik az asztalon felnyitott hassal valaki. Úgyhogy ezeket a munkákat úgy érdemes ajánltgatni, ha kiemeljük, hogy mögöttük van a legnagyobb felelősség, amit átlag földi halandók el sem tudnak képzelni, milyen lehet.

2019. nov. 1. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
54%

Szakemberből (főleg a jó, megbízható munkaerőből) hiány van, ès mint ilyen, bárki jól keres aki ezzel foglalkozik. Hát még ha sajat vállalkozást épít ki magának.

Pont ma számoltam, a fodrász Pesten 5000ért vágta le a hajam, sima egyszerű egyenes, fel oldalú frufru, kicsit lépcsőzetes. 40 perces munka volt mosással együtt. Számlát nem kaptam róla. Bárhogy is számolom, az 7500 forintos órabér kézhez, anyagdíj nagyjából 50 forint lehetett. És akkor a szinte kötelező borravalóról nem is beszeltunk (igen, szinte kötelező, mert ha akarok meg hozza menni ugy hogy jo hajat csináljon, muszáj adni...).

Bali hajat, ami állt gondoritesbol es berakásból, 20.000ért csinálta meg, és még csatot is én vittem. Még hajmosás sem volt. Anyagdíj itt is kb 50-100 forint lehetett.

Mindezt mennyi ido utan? 3-4 év max? Kezdő fodrász is siman elker ennyit, profi megtobbet. Naponta hány ilyen vendége is van? Ha csak 10 főt elvállal az is nagy penz, tobb valószínűleg mint amit en valaha fogok egynapi munkám utan látni. Hat ha meg sajat helye van ahol nem kell bérleti díjat fizetni. Ne mondja mar nekem senki, hogy ez nem jo parti... Egy orvos, jogasz, mérnök, tudós legalabb 10-15 evet elpazarol szinte negatív keresettel mire meg tud élni a sajat lábán. Igen, ott elker egy szülésért 100.000 vagy egy szerződésért 40.000, de mire oda jutnak hogy el kérhetnek ennyit mar haromszazszor éhen halhatott volna ha nem dolgozza ki a belét hogy ehessen valamit.

Igen, szerintem ezzel szemben egy fodrasznak, kozmetikusnak rohadt jo keresete van.

2019. nov. 1. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
81%

Utolsó! Azért mert te ott hagytál 5000 forintot és megtippeled, hogy ebből 50 az anyagköltség, még nem jelenti azt, hogy 4950 ft a nettó nyeresége a fodrásznak.

A fodrásznak költsége volt veled, nem csak azzal, hogy használt némi sampont meg balzsamot, de pénzbe került a szék, amibe beleültél és amit időközönként karban tartani kell, a fejmosó tál, az ollók és fésűk, amelyekből időközönként szintén új kell, azoknak a fertőtlenítése, a rezsi, no meg a helyiség bérlése, vagy a hitel kifizetése. Ez biztosan nem 50 ft...

Hogy nem adott számlát, nem jelenti azt, hogy nem is adózik belőle, elvégre az ember magával cseszik ki, ha nincs adója. Nekem pl online számlám van, amit mindig mindenki után kitöltök és le is adózok, de adni csak akkor adok, ha kér (kinyomtatom). Olyan munkám van, ahol adott esetben el tudják számolni itt vagy ott az emberek a kezelést, így megkérdem, hogy kell-e számla, de őszintén szólva egy hajvágás után mit akarnál kezdeni vele? Szóval egyáltalán nem biztos, hogy nem adózik belőle...

Pénzbe kerül még akkor a továbbképzés, meg különféle tanfolyamok, hogy ne csak a nyanyák tipikus dauer frizuráját tudja megcsinálni, hanem tudjon haladni a trendekkel. Ezek több százezer forintosak is tudnak lenni. Lehet jön időközönként egy takarító is, akit szintén fizetni kell.


Úgyhogy azért nem eszik olyan forrón a kását.

2019. nov. 1. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
82%
Gépészmérnök, villamosmérnök, informatikus és a fentebb is említett hiányszakmák.
2019. nov. 2. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
64%
Drága négyes! A hármas vagyok. Én a kérdező kérdésére válaszoltam, ha elolvasod a Gyakori kérdések szabályzatát akkor látni fogod hogy nem a többi válaszadóval kell foglalkoznod, hanem válaszolni kell a kérdésre! Ennyit az arcodról.
2019. nov. 2. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
57%
Nem azt mondtam, hogy a fodrasznak nincsen mas költsége, de ne haragudj, a takarítás, tisztítás, karbantartást ilyenkor nem szoktam számolni, es szerintem a többség sem, mivel egy orvos is takarítja a rendelőt, egy jogasz is fenntartja valamiből az irodát, egy szakember ks pótolja a hiányzó vagy törött alkatrészeket. Ezeket szerintem nem szoktak beleszámolni amikor arról beszelunk ki mennyit keres. Nem leszóltam a szakmát, hanem megemlítettem hogy szerintem nem keresnek annyira rosszul, így nem igazán értem mire kaptam ezt a poffeszkedo magamutogató beképzelt valaszt, de elnézést kerek ha megszerettem az egódat. De ha nem értesz egyet velem, megjegyzes magadban mennyit eidiota vagyok, es hozzászólás nélkül továbblépsz. Senkinek nem kell ez a stílus.
2019. nov. 2. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!