Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Énekben tudok még fejlődni?

Énekben tudok még fejlődni?

Figyelt kérdés

16 éves lány vagyok, rég óta jàrok kórusba, de nincs jó hangom. Tényleg nincs. Sokat sírok miatta, mert egyszerűen annyira rossz, hogy mindenki szépen énekel, én meg nem. Úgy tudok fejlődni esetleg, ha sokat énekelgetek? Értitek, ha otthon vagyok egyedül, vagy ilyesmi.

Egyébként még nem is az a baj, hogy nem találom el a hangot, hanem hogy bátortalan vagyok, és van, hogy ha négyen éneklünk, akkor úgy érzem, hogy megy, de ha egyedül, akkor egyáltalán nem. Szóval hangszínemet lehet fejleszteni? Légyszi valaki segítsen, nagyon fontos nekem, és eszméletlen sokat sírok miatta. A kedvenc zenekaromat is rossz érzéssel hallgatom, mert tudom, hogy sose lesz olyan hangom. Nagyon szépen kérlek írjatok tanácsokat



2019. nov. 8. 19:30
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem lehet mindenki mindenben tehetséges. Az énektechnika, a zeneihallás persze fejleszthető készség, egy türelmes tanár sokat tud segíteni.

De mindig lesz aki szebben és jobban énekel Nálad. Ez nem szabad, hogy fusztráljon, mert akkor a zene ezer pozitív hatása a háttérbe szorul.

Nem kell, hogy mindenki énekes legyen, ahhoz, higy élvezhesse az éneklést.

2019. nov. 9. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Igen, fejleszthető. Vannak persze fizikai korlátok, ami mindenkinek más, de ha nem jó énektechnikát használsz (ami esélyes, ha nem foglalkozott veled tanár), a közelébe se jársz a korlátaidnak. Gyakorlással fejlődik, ha jól csinálod.
2019. nov. 9. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem vagyok énekes, "csak" zenész úgyhogy alapvető dolgokat tudok mondani. Szerintem két dolog van az éneklésben: 1.) adottság, 2.) technika (légzés, rezonancia, stb).

Az előbbin minimálisan lehet csiszolni, míg az utóbbit ki lehet tanulni. Ha az adottságot nézzük, akkor ezek a veled született dolgok. Ilyen a hangszíned, a biológiai berendezkedésed és a hallásod. A halláson lehet javítani (pl. hallod hogy hamisan énekelsz -> intonáció, hallásfejlesztés). Technikai oldalról nézve ha sokat énekelsz megfelelő technika nélkül könnyen tönkreteheted a hangodat. Berekedsz, hangszálcsomód lesz és hadd ne soroljam. Ez főleg az amatőr popénekesek jellemzője, ugyanis ők általában jó hangi adottságokkal születnek, de technikailag (és zeneileg) nagy nulla az összes, tisztelet a kivételnek. Javaslom, hogy mielőtt tönkreteszed a hangodat egy életre járj el magántanárhoz. Ehhez egy gondolat: "Ha több feltételes reflexet ugyanabban a sorrendben sokszor megismétlünk, az ismétlődő körülmények között létrejövő ingerületek (serkentések és gátlások) elrendeződése és eloszlása a kéregben egyre jobban rögződik, és az egész reflexlánc könnyen felidézhető. Ez az ún. dinamikus sztereotípia, amelynek legszilárdabb eseteiben elég a kezdő ingert megadni - mely a reflexlánc bármelyik tagja lehet, nemcsak az első -, s a reflexek rendben és automatikusan követik egymást. A dinamikus sztereotípia a reflexkapcsolódás magasabb formája, amelynél az egyes reflexeket már nemcsak azok az ingerek hozzák létre, melyekhez eredetileg kapcsolódtak, hanem egy központi ingerület is, amely a reflexlánc egészére vonatkozik."


Ugyanígy az éneklés ingerületlánca is tanulható, képezhető, elsajátítható. De ehhez mindenképpen profi énektanári segítség szükséges, nem valami kuruzsló popzenészé, akinek csak adottságai vannak, technikája meg nulla, mert szétbarmolja a hangodat.


Remélem tudtam segíteni.

2019. nov. 9. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek!:)
2019. nov. 12. 19:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!