Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések

A kérdés

Szakdolgozatban van egy kis gondom a forrás megjelöléssel?

Ha szóról szóra idézek valamit azt idéző jelbe teszem a végére teszek egy kis index számot és azt a lap alján kifejtem.

Ha a saját mondandóm szeretném szakirodalommal alátámasztani, vagy már más mondandójából is szedegetek dolgokat annak a végére teszek egy (1) vagy [1] -et és a végén az irodalmi áttekintésbe feltüntetem a könyveket és forrásokat ilyen módon, hogy

[1]

[3]

[4]

[5]

stb

Vagy ez a kettő egy szakdolgozatba nem lehet? Választanom kell, hogy melyik fajta forrás megjelölést választom?

nov. 9. 14:11  Privát üzenet  

A válasz
Jobban szeretik, ha egy van.

A válaszíró 85%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/2Időpont nov. 9. 20:47 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

végül úgy döntöttem, hogy amit szóról szóra idéztem azt lábjegyzetelem, a többit meg [1]-el, javítsam akkor? :D

# 2/2Időpont tegnapelőtt 10:39 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
BSc szakdolgozatban használhatom forrásként más ember doktori értekezését?
Szakdolgozatban felhasználhatok egy nemzeti szabványt, idézhetek belőle a forrás megjelölése mellett?
Hogyan kell szakdolgozatban forrást megjelölni? (internetes forrás esetén)?
Hogyan hivatkozhatok egy nem hivatalos forrásra a szakdolgozatban?
Hogy kell helyesen hivatkozni az alábbi esetekben a szakdolgozatban?
Plágiumnak minősül-e ha a szakdolgozatban nincs jelölve a forrás az anyagban, csak a végén van felsorolva a könyv az irodalomjegyzékben?

Kérdések a Közoktatás, tanfolyamok rovatbólKérdések az Egyéb kérdések rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!