Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Földrajz szakra érdemes menni?

Földrajz szakra érdemes menni?

Figyelt kérdés
Földrajzból voltam jó mindig, középszintű érettségim is az lett a legjobb, 78%. 2017-ben érettségiztem. Most 21 éves fejjel viszont eldöntöttem, hogy jelentkeznék jövőre földrajz szakra, mert ez áll hozzám közel. Egy emeltet kéne letennem belőle. De sokan lebeszélnek róla, merthogy sok értelme nincs. Más tantárgy viszont nagyon nem áll hozzám közel, másik opció egy Közgáz szak lenne, de az meg teljesen messze áll tőlem. Ti mit gondoltok? PTE van tervben amúgy. S egy félév elég az emelt földrajz érettségire? 21/F
2019. nov. 10. 05:15
 1/5 anonim ***** válasza:

Hat maganak a foldrajz szaknak nem sok ertelme van.

Esetleg terinformatikus?

Eleg a felev siman

2019. nov. 10. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Sajnos a legtöbb TTK-s szak ugyanilyen kilátásokkal kecsegtet.

A matekkal még lehet valamit kezdeni, de önmagában a kémiával, fizikával, biológiával, környezettannal és földrajzzal nem igen leheg egy normális egzisztenciát kialakítani.


A ráépülő mesterekkel viszont nagyon ütőképesek: alk. matematikus vagy vegyész mesterek már sokkal jobb lehetőségekkel kecsegtetnek.

Mondjuk pont a föcihez nincs jó mesterképzés sem.


Ha viszont tényleg ez az álmod, ezt szeretnéd csinálni több éven át, akkor nem szabhat határt a pénz.


Ám hogyha mégis úgy érzed, hogy neked gond lenne a pénz, akkor valóban érdemes lenne közgázos szakra(gazdmen, pénzügy-számvitel) menni és mellette beülni TTK-s előadásoka hallgatni szabadidőben.

2019. nov. 10. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Amit a második válaszoló írt ez igaz.

Tényleg jó dolog, ha szereted azt amit csinálsz, de a földrajz szerintem még olyannyira sem életképes, mint egy biológia vagy kémia alapszak.

Mesterképzésnél mindenképpen olyanra érdemes menni ami matematikával is foglalkozik, különben meg éhenhalsz.

2019. nov. 10. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Esetleg földtudomány? Az ugye nem csak földrajz, természetföci kémia fizika. Kicsit tágabb a dolog.
2019. nov. 10. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Esetleg tanári utána?
2019. nov. 10. 17:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!