Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Most akkor az első emeltért...

Most akkor az első emeltért nem jár plusz 50 pont?

Figyelt kérdés

[link]


"Kitért arra is: a szintén felvételi feltételként előírt egy emelt szintű érettségi továbbra is megmarad. A szabályokat pontosítják, és már az első ilyen vizsgáért jár 50 pluszpont, akkor, ha 45 százalékos eredményt ér el a diák - mondta. Emelt szintű érettségi vizsgáért továbbra is maximum 100 többletpontot lehet szerezni - jelezte Schanda Tamás."


Szerintem nem, de összezavart ez a mondat.



2019. nov. 10. 16:04
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem.
2019. nov. 10. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ez alapján jár a +50 pont akkor, ha 45% feletti a vizsgaeredmény. De ha igaz lesz az, hogy bármiből lehet emelt szintű vizsgát tenni, akkor gondolom, csak akkor, ha az adott szak azt a tárgyat elfogadja.
2019. nov. 10. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
“Első ilyen vizsgáért JÀR 50 pluszpont” ezen nem értem mit nem lehet érteni. Ilyen ésszel remélem nem vesznek fel..
2019. nov. 10. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Én is úgy értelmezem, mint a 2-es. Kötelező vmiből emeltezni, de ha 45%-os legalább, akkor kapsz érte 50 pluszpontot továbbra is.
2019. nov. 10. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Kedves #3-as!

Szerintem azért van ez az oldal, hogy feltegyük a kérdéseinket, főleg ha más oldalakon nem azt írják amit az általam linkelt cikkben:)

Köszi a többi hozzászólást!

2019. nov. 10. 17:09
 6/8 anonim ***** válasza:
Jogos a kérdés. Pl ha én angolból emelteznék, jól sikerülne, akkor ugyanúgy járna érte a 78 pont pluszban?
2019. nov. 10. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Mivel 60 % felett nyelvvizsgának minősül.
2019. nov. 10. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
De szerintem ha írsz az oktatas.hu-nak, válaszolni fognak.
2019. nov. 10. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!