Létezik az igazi?

Figyelt kérdés

Mi zajlik le azokban az emberekben, akik képtelenek eldönteni, hogy mi lenne a jó szakma nekik, ehelyett egyetemi szakról szakra járnak, és mindegyikben kifogásokat találnak, hogy miért nem tetszik nekik. Köze lehet ehhez az önismeret hiánya? vagy hogy álomvilágban élnek/naivak? vagy ez mi?


Én is mentem már át hasonlón, de én mikor váltottam, akkor képes voltam jó döntést hozni, és változtatni a hozzáállásomon, és racionálisan gondolkodni.


Van most egy ilyen ismerősöm, priviben esetleg leírom vkinek, aki hasznos tanácsot tudna adni ilyen emberekkel kapcsolatban, vagy tapasztalatot megosztani, mert már képtelen vagyok ezt megérteni. Kéthavonta változtatja az álláspontját az elképzelései terén, hogy ő mire vágyna, és ez megy 1,5 éve.


21L


2019. nov. 11. 00:02
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Ilyenkor szoktak 1 évet kihagyni a Nyugaton és utazgatnak a világban, hogy megtudják hogy mi érdekli őket és mit szeretnének.

Igazából ha ő nem akar változást akkor te hiába akarod megoldani a baját.

2019. nov. 11. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Persze, nyilván nem tudom megoldani. Nem is akarom helyette, csak mivel igazából egy közeli barátról van szó, így az ember jót akar neki. Plusz folyamatosan mi hallgatjuk azokat az ellentmondásokat, sőt már úgy érzem, hogy rám irigy, mert nekem bejött a váltás. és elégedett vagyok a mostani szakommal, igaz én beletörődtem abba ahol vagyok, és így könnyebb volt megszeretnem. Akárhogy magyarázom neki, hogy nem álmodoznia kellene, hanem vhogy kipróbálni magát az adott terülten, és ha úgy is megy meg tetszik neki, akkor gondolkodni szakban, nem pedig tesztekkel kibarkóbázni, hogy mi lenne neki jó, meg az elmeséléseket hallgatni.
2019. nov. 11. 00:39
 3/3 Balogh Bence 2019 ***** válasza:
100%
Negyven vagyok és nem tudom, mit szeretnék csinálni még mindig :) Kipróbálok dolgokat, előbb-utóbb pedig olyan munkákba botlok, amihez pont ezek elegye kell. A hivatásomat még nem találtam meg - ha van egyáltalán - , de van egy jó állásom és hobbijaim.
2019. nov. 11. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!