Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit csináljak ha a matek...

Mit csináljak ha a matek miatt ott kell hagynom az egyetemet, de szeretnék diplomát?

Figyelt kérdés
Mérnökinformaitikát tanulok, és amúgy érdekel ez a terület, de egyre esélytelenebb, hogy a hozzá tartozó matekot meg tudom csinálni. Akárhogy készülök, akármennyit gyakorlok, egyik számonkérésen sem érem el az 50%ot. Teljesen el vagyok keseredve, mit tehetnék, mit kezdjek magammal. Mit tanácsoltok?

2019. nov. 11. 17:59
 1/6 anonim ***** válasza:
71%
Keress fel egy matek tanárt.
2019. nov. 11. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
22%
Akkor lehet, hogy egy olyan szakot kell keresned, ahol nincs matek, és a szak még a szívedhez is közel áll. Tudom, nem könnyű...
2019. nov. 11. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
39%

1. Magántanárt keresel aki felkészít a vizsgára.

2. Beküldesz valakit magad helyett vizsgázni. (Vigyázz mert illegális)

3. Tanulási módszert válzoztatsz.

4. Otthagyod a sulit esetleg átjelentkezel másik suliba.

2019. nov. 11. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
30%

1) Átmész egy könnyebb szakra: gazdasági informatika, üzemmérnök informatikus (BProf)

2) Matektanárt fogadsz és/vagy befizetsz a mateking.hu-ra

3) Ne ess pánikba! Gondolom elsős (gólya) vagy. A cél a kettes, meg tudod csinálni, csak kérj segítséget + ld a 2. pontot.

2019. nov. 11. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
13%

Válts szakot, lehetőleg matekmenteset. Bár felesleges ez is, bölcsészképzés nélül is elmehetsz a mekibe és kapsz havi nettó 160-at.

Komolyabban: Az hogy mérnökinformatika, elválaszthatatlan a matematikától. Az egész képzés erre épül. Ha nem megy a matek, akkor nem ezen a képzésen van a helyed. A mérnöki rész alapvetően nem nélkülözheti a matematikát, az informatikai és programtervezési rész meg pláne! Az ipari egyébként is most már telítve van kontár, hiányos ismeretekkel rendelkező informatikusokkal, mérnökinformatikusokkal, így most az elkövetkező években már csak a legjobbaknak van esélye ezen a pályán. Persze a kontároknak is akad mindig valami adminisztráció, bár erre jó egy okj-s koma is, aki kevesebbe kerül a multiknak...

2019. nov. 11. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
72%

Mondjuk nem vagyok mérnökinformatikus, de nem misztifikálnám túl a matek későbbi fontosságát. Mi, villany karon, az első két félévben tanultunk matekot.


Volt Integrál/derivál, komplex számok, mátrix, határérték, laplace, fourier transzformáció, némi valszám... És még egy-két dolog, ami most nem ugrik be.


Amit aktívan használunk: integrálás/deriválás (leginkább fizikán), komplex számok (azt nagyon kell(ért) tudni, főleg a villamosságtan miatt!!).


Mátrix/laplace/fouriert meg azóta nem igazán számoltam kézzel, papíron. Leginkább számítógépen végezzük az ilyen jellegű műveleteket.Lehet sokat nem is ismersz ezekből a tananyagokból, ezt most csak azért írtam le, hogy ne keseredj el, nem attól leszel jó mérnök (vagy rossz), hogy kettes, vagy pl hármas lett az xy tárgyon az első vizsgád.

Sajnos a matek megértésében nem tudok segíteni, meg nem hiszem, hogy sokat érnél a villamosmérnök jegyzettel... Próbálj régi zh/vizsgapéldákat keresni, gyakorolj azokra, keress felsőbbéves hallgatókat, akik tudnak segíteni...


És valóban gondold végig, hogy alapból egyáltalán érdekel-e ez a szak, érdemesnek tartod-e küzdeni.


F

2019. nov. 13. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!