Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit tegyek ebben a helyzetben?

Mit tegyek ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés
Szóval ez az első félévem az egyetemen (elsőéves vagyok). És rájöttem hogy most lelkileg nem bírnám és nem tudnék készülni a vizsgákra. Arra gondoltam, hogy jövőre újra nekifutok egy másik szakon ugyanott. Az lenne a kérdésem hogy ilyenkor mi a teendő? Már be sem járok és a vizsgákra sem fogok feljelentkezni. Kérlek adjatok tanácsot, hogy mit tennétek ebben a helyzetben.

2019. nov. 12. 09:03
 1/3 Vodafonelive ***** válasza:

Ha ugyan abba a suliba, ugyan arra a karra mész csak más szakra én megpróbálnám elvégezni azokat a tantárgyakat amik nem vizsgához kötöttek, hanem félévközisek.

Ha bent van egy kettes akkor azt az új képzésnél elfogadhatod év elején és nem kell újra megcsinálnod. Ha érzel még magadban annyi kurázsit, akkor a könnyebb vizsgákat is meg tudod csinálni.

Annyit javasolok, hogy a következő félévedet a neptunon passziváltasd biztos ami biztos, mert ha ne adj Isten még is folytatnád akkor még megteheted szeptemberben, ha meg felvesznek akkor kiiratkozol vagy még 1 félévet passziválsz. December végétől meg tudsz jelentkezni a szeptemberi képzésre.

Passzív hallgató ként meg vannak olyan iskolaszövetkezetek ahol melózni is tudsz. 🙂

2019. nov. 12. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszod! 🙂

Igazából van néhány egészségügyi problémám és nem tudok most a tanulásra öszpontosítani. Ha nem jelentkezek fel vizsgára, akkor mi lesz? utána már nem is tudok másik félévbe passzíválni?

2019. nov. 12. 09:39
 3/3 Vodafonelive ***** válasza:

Ha számítanak az állami féléveid és tényleg komoly egészségügyi gondjaid vannak akkor tudsz utólagosan passziválni és utána kiiratkozni de ezt a tanulmányi osztályon érdeklődd meg.

Ha nem jelentkezel fel vizsgára és nem mész el vizsgázni két opció lesz. Aláírás megszerzése vagy aláírás megtagadás. Ha mindennel le vagy zárva akkor ki is iratkozhatsz de ezt személyesen kell megtenned ugyan úgy a tanulmányin.

2019. nov. 12. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!