Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Nem tudok tanulni, nem tok...

Nem tudok tanulni, nem tok koncentrálni, semmi nem marad meg, teljesen kivagyok. Kinek minek vált be? (Harmadéves egyetemista)

Figyelt kérdés
Semmelweisen tanulok és úgy érzem eljutottam egy szintre, hogy kinyitom a könyvet és sírni akarok. Úgy érzem esélytelen megtanulnom, nem tudok koncentrálni, elolvasok valamit 10szer és nem marad meg. Be kéne magolnom egy könyvet de úgy érzem képtelen vagyok rá. Valaki segítsen:(
2019. nov. 12. 23:52
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Akkor már ketten vagyunk. Én is várom a tanácsokat! :(
2019. nov. 13. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Az olvasgatás mit sem ér. Alapszinten szét kel szadizni a könyvet, kiemelő filccel és jegyzetekkel a margón. Továbbá a saját jegyzet nagyon sokat segít még, azaz ha egy jegyzetfüzetbe vagy ipadbe kiirogatsz egyenként mindent strukturáltan. Minden, ami alkotási folyamat (kiemelés, jegyzetelés, rajzolás) segít jobban fókuszálni és memorizálni. Sokan tanulókártyákat használnak. Nekem sokat segít még a sportolás és a tanulás közbeni szunyókálás is.
2019. nov. 13. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
A passzív olvasással való tanulás sokaknál nem működik, nem mindenkinek van szivacs-agya. Bár időigényesebb, mégis segíthet, ha a lényeget kijegyzetelve olvasol. Ez azon felül, hogy aktívabb feldolgozásra késztet, amely a memorizálást elősegíti, arra is jó, hogy ismétléskor már ne a könyvből, hanem a rövidített saját jegyzetből tanulj. S ez utóbbit is lehet aktívvá tenni úgy, hogy többféle színű tollal, szövegkihúzóval aláhuzigálod, bekeretezed azokat, amelyek a lényeg lényegének számítanak. Ezenkívül a koncentrálásban sokat segít a B-vitamin komplexum és a citromfű tea, továbbá ha mindennap, de legalább egy néten háromszor egy órát mozogsz szabad levegőn. A memóriádat pedig a Ginkgo biloba készítmények, továbbá ha meg tudod oldani, állítólag még a délutánonkénti egy órás alvás is segíti. Sok sikert!
2019. nov. 13. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Többféle memória van - verbális, vizuális, motoros - és mindenkinek más válik be. Szóval az segíts, ha az egyik nem megy, a másikat (is) használod. Logikusan pl. olvasd fel hangosan és jegyzeteld ki. Vagy el is énekelheted rímekben vagy kitűzheted cetlikre a lakásban. :)
2019. nov. 13. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Nekem eddig az ment hogy kijegyzeteltem, mert ha csak olvasgatom könyvből vagy gépről nem tudtam megjegyezni, de már a saját jegyzetem se tudom. Lassan el kell táncolnom egy dolgot egy napon keresztül hogy megjegyezzem
2019. nov. 13. 15:24
 6/13 anonim ***** válasza:

Lenne valakinek jó ötlete arra én is vevő lennék... Sajnos nekem csak az ismétlés vált be, de ez nagyon kicsi hatásfokú, vagy legalábbis annak érzem és emellé még bejön ugye a felejtés tehát...

Sokszor érzem úgy, hogy "hülyébb vagyok" egy zh után mint középiskolában, pedig ülök a könyv felett egy egy ZH-ra készülve napokat.

2019. nov. 13. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Nekem is ugyanez van. Ráadásul ha sikerül is valamit megtanlnom tök hamar elfelejtem ami egyetemen azért nem oké mert egy csomó mindent kérnek minden évbe ami már volt korábban
2019. nov. 13. 18:12
 8/13 anonim ***** válasza:

Ugyan ezt érzem én is... Viccelődik nálunk egy két tanár hogy "kell a hely a következő zh-ra", de nem tudom elhinni hogy mindenki elfelejti amit tud...

Igazából én azon is gondolkozom hogy most tudom-e akkor vagy csak bemagolom/begyakorlom... és nem tudom hogy mi az igazság.

Meg van 1-2 ember aki mindent tud, mindenre emlékszik és nem tudom hogy hogyan csinálják, vagy mit csinálok én rosszul. Van hogy egy egy zh-ra éjfélig készülök és 6 kor kelek és nekem mégse marad meg annyira.

2019. nov. 13. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Átérzem! Szerintem ez emberfüggő is, nekem van olyan barátom aki elolvassa és tudja, olyan is van aki 2 óra alvással simán el van egy napig.... hát én sajnos egyik se vagyok :,D
2019. nov. 13. 21:15
 10/13 anonim ***** válasza:
Én ugyanígy vagyok:( Most kezdtem az egyetemet, de semmi nem marad meg bennem.
2019. nov. 17. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!