2. Rákóczi Ferenc?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Beneveztem egy töri versenyre és még a témát se adták meg rendesen (vagyis csak félig) ugyanis az a téma hogy: "Mint fűszál a hó alatt, várjuk tavaszunk." 2.Rákóczi Ferenc élete és kora. Abban szeretném a segítségetek kérni hogy ez a mondat mit jelenthet? Nagyon sokat kutakodtam, érdeklődtem de nem nagyon találtam semmit illetve össze függést se... Emellet szerintetek egy ilyen megyei töriversenyen mik azok amiket biztosan kérnek? Már sokat tanultam és még van egy hónapon de jó eredményt szeretnék elérni! Előre is köszönöm a válaszokat!

#verseny #történelem #2.RákócziFerenc
2019. nov. 14. 16:14
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, nem tudom, mi az éppeni idióta trendi nyelvhelyesség, de II. Rákóczi Ferenc nevét nem arab számmal jelzik, hanem rómaival.


Mit jelent a mondat?


Most tél van, hideg és hó, de mint a zöld fűszál, ami tavasszal sarjad, (és a reményt jelenti), úgy várjuk mi is a reményünket, hogy elolvadjon a hó, kihajtson a fű, zöldüljön a határ - hogy kitavaszodjon. Allegorikus: ahogy a tél után jön a tavasz, mi úgy várjuk a jégbe fagyott lelkünkkel a reményt.


Ps: szerintem ne jelentkezz a versenyre. Jobb, ha nem ott esel pofára. Szia!

2019. nov. 14. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 chtt ***** válasza:

Kezdetnek javallanám, hogy kezdj rászokni, hogy Rákóczi az II. és nem 2. Csak azért, hogy véletlenül se rontsd el a versenyen. Valszeg nem értékelnék. ;)

Nem tudom, mit találtál eddig, de ha idézőjelek közé rakva írom be a gugliba ezt a fűszál dolgot (ahogy itt is írtad), akkor nálam a negyedik ill. az ötödik találat egy doc és egy pdf, mindkettő ugyanarról szól (csak a pdf-et helyben megnyitja:), a versenykiírást tartalmazza, és annak a harmadik oldalán van egy ilyen:


A felkészüléshez használható szakirodalom kategóriánként azonos.

1. forduló (iskolai forduló) szakirodalma:

- Az érvényben lévő történelem tankönyvek, olvasókönyvek, középiskolai atlaszok a verseny témájának megfelelően

- R. Várkonyi Ágnes: Megújulások kora... és sorolja, sorolja, hogy miből készülhetsz. Szerintem ez abszolút segítség.

Sok sikert a versenyhez!

2019. nov. 14. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Út közben írtam és telefonról írok nincsenek arab számok koszi a segítséget de azért nem kéne lehordani...!
2019. nov. 14. 16:53
 4/5 A kérdező kommentje:
Chtt köszi megnézem:)
2019. nov. 14. 16:55
 5/5 A kérdező kommentje:
II. Rákóczi Ferenc bocsánat az elírásért..úton voltam.
2019. nov. 14. 17:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!