Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Üzemmérnök-informatikus...

Üzemmérnök-informatikus (bprof) milyen?

Figyelt kérdés

Tavaly óta van ilyen szak. Azóta kinek mi a tapasztalata? Nehéz a matek? 3-4-es matek tudással, de a programozàs alapjait értve érdemes erre jelentkezni?

Azt hallottam, hogy ez gyakorlatorientált képzés, alig van matek és kevés az elméleti tárgy. Tényleg alapvetően gyakorlatra épül? Mit tanítanak ott még a programozáson túl?



2019. nov. 14. 17:50
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk Óbudain együtt van az analízis az üzemmérnök-infósokkal, szerintem teljesíthető a matek. Mindig elmondják pontosan milyen típusú feladatok lesznek zh-n, meg minta zh-kat is írunk. A többi kérdésre nem tudok válaszolni, mert másik szakon vagyok.
2019. nov. 14. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
87%

BME-n a mérnökinfo képzés lebutítva. Egyszerűbb a matek és kb minden más tárgy is. Haverom mérnökinfot elkezdte 1 év után egy matekos tárgya se lett meg, átjelentkezett Bprofra, és minden tárgya 4-5ös.

Papírt ad és gyakorlati tudást is. Az, hogy mire lesz elég a munkapiacon, még nem tudni, mert friss a kar.

2019. nov. 14. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
83%

Mindenképp érdemes megpróbálni, és jó tapasztalatot ad, hiszen utolsó évben egy cégnél kell végezni a gyakorlatot (és nagy valószínűséggel diploma után is maradsz a cégnél). Így a munkakeresés is leegyszerűsödik, és ha nem is maradsz annál a cégnél ahol a kooperatív részt végezted, akkor is lesz már 1 év tapasztalatod, mire végzel.

Egyébként maga a képzés nagyon jó, minden tárgyból csak a legfrissebb technológiákat és módszereket tanítják, és sokkal gyakorlatiasabb, mint a BSc.

2020. jún. 30. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!