Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Még csak kb. három hónapja...

Még csak kb. három hónapja tart az egyetem, de kezdem kiégettnek érezni magam. Trükkök ez ellen, amik nektek beválltak? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Általános orvosira járok és már az érettségire készülés (biosz, kémia emelt) alatt azt éreztem, hogy nem tanulok elég hatékonyan, fáradt vagyok, nincs erőm tanulni...


Szerencsére végül felvettek, de azt érzem, hogy itt már szükséges lenne kihozni magamból a maximumot, de legalábbis hatékonyabbá tenni a tanulást.

Ti miből merítettetek motivációt? Mire kéne jobban odafigyelnem?


Nem csak orvostanhallgatók válasza érdekel!



2019. nov. 16. 21:33
 1/3 anonim ***** válasza:
89%

Én 2,5 évig jártam orvosira, megértem, amit írsz. Bár én ezt a 2. év után kezdtem el érezni először.

Az orvoslás az nagyon nagyon érdekes. Mindig van valami új, tele vagytok új könyvekkel, számtalan videó van az interneten, amik nagyon jó minőségűek. Egyébként én Grace-klinikát néztem nagyon sokáig angolul, az motiváló volt. Meg Dr. Houset-t is, többször :D

Üljetek össze tanulni pár évfolyamtársaddal/barátoddal.

Stratégiailag pedig azt tudom javasolni, hogy lépj be előző évfolyamcsoportokba, kérj jegyzeteket, mert rengeteg mindenre, pl. Debrecenben a szövettanra, a tesztes zh-kra olykor sokszor jobb, ha azokból tanulsz. Szoktak ismétlődni, és még jobb jegyet is írhtasz, mintha csak a könyvből tanulsz. Így jut majd idő arra tanulni, ami tényleg nagyon kell. Ja és oszd be nagyon jól az időd, már első héttől kezdve minden nap rendszeresen 2-4 órát tanulni kell, főleg a 2. félévtől (az első még elmegy). Én volt, hogy a 4. héten kezdtem el, és el voltam késve vele. Az utolsó pár szorgalmi héten minden nap 3-4-ig voltam fent, mert olyan sokat kellett tanulni, a többiek is vagy 2-3-ig. Depressziós is lettem, nem egészséges. Aki igazán ügyes, az már nyáron elkezd tanulni.

Egyél egészségesen, legyenek barátaid, járj énekkarra, stb. De ne kezd el gyógyszert szedni semmi áron, se antidepresszánst, se nyugtatót, se semmit, tönkretesznek lelkileg és rontják a memóriád. Bármit, csak azt ne.

2019. nov. 16. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
65%

Szia!

Én nem orvosira járok, hanem vegyésznek tanulok, de az első évemben én is hasonlóan éreztem magamat.

A legjobb barátom is orvostanhallgató, tudom hogy rengeteg lemondással jár. Azt javaslom, próbálj néhány olyan dolgot beiktatni a napjaidba, ami picit kikapcsol. Tölts időt a barátaiddal, az évfolyamtársakkal.

Nagyon nehéz eleinte motiválni magad, de gondolj arra, hogy bejutottál, az első lépést sikerült teljesítened. Gondolj a távlati céljaidra, álmokra, arra hogy miért szívsz ezzel, engem ez picit segített motivációt gyűjteni, hogy tudtam, jó dolgok várnak ennek a végén. Próbálj szépet találni a mostani tanulmányokban is, mert hidd el, ha az ember csak túl akar rajta lenni, és azt mondogatja, hogy ez nehéz és nem neki való, azzal tényleg csak a kiégést és a depressziót indukálja.


Én sokáig azt hittem, hogy az én problémáim sajátosak az egyetemmel kapcsolatban, illetve hogy én nem vagyok jó ide, de aztán mikor a többiekkel jobbá vált a viszonyom, akkor rájöttem, hogy ők is hasonló dolgokkal küzdenek. Ez nekem segített kezelni a félelmeimet. Beszélgess szerintem nyugodtan ezekről a barátaiddal, családoddal, évfolyamtársakkal és esetleg nagyobbakkal, hiszen utóbbiak végigjárták már ezt és biztosan tudnak saját tapasztalatból tanácsot adni.

Sok sikert! :)

2019. nov. 18. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
69%

Én grafika szakra jartam....ott se semmi. En a kozepe fele az evek alatt elkezdtem a Vészhelyzetet nezni...es arra eszneltem fel,h amikor este mentem haza,mar a kaouba az volt bennem,de jo akkor ma nezek egy reszt,mert valahogy sokszor vltk benne olyan élet tanacsok,amik segitettek. Grace Klinika hasonlo. Raadasul az orvoslas is erdekelt,ugyh azert is vlt jo nezni. Ha nem grafikus lennek,akkor orvosira mentem vna. Sot. Lehet 1x el is kezdem....mert nagyon szeretek segiteni az embereknek.


Gondold vegig mi az amiert elkezdted?! Mert szivbol szeretned cainalni? Mert erdekel? Mert egyszer 15 ev mulva buszke leszel magadra,ha orvosi kopenybe belenezel a tukorbe es tudod mennyi emberen segitettel es h milyen hosszu volt az ut idaig de te megis elerted es nem adtad fel?? Tanulni kell de tarts neha regeneracios szuneteket. Illetve talan egy kis seta 2 tanualaa kozott. Lemesz 15 perc setara a kozelbe nem arthat.

Aztan meg autogen treningezhetsz is.nekem az sokat segit ha full kivgyk merulve,es a stressz szintem az egekbe. Youtubeon is van.

Nem konnyu az orvosi /sem/,tudod+van orvos baratom,a Sote dolgait is alapbol szemmel kovetem es tudom h a sok valtoztats se jo amit most vezettek be. De sose felejtsd el miert akartad anno annyira h felvegyenek....tanulj. de pihenj is. Es akkor talan jobb lesz...idobeosztas. es megfelelo alvas. Es talan b vitamin meg mg. Hidd el nekem pl a b vitamin comolex rengeteget segitett.

2019. dec. 26. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!