Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Megteheti ezt egy testnevelés...

Megteheti ezt egy testnevelés tanár?

Figyelt kérdés

Az elmúlt tesiórákon röplapdázni tanultunk, ütéseket, érintéseket gyakoroltunk(pár osztálytársammal néha kifogásolható volt a magatartásunk a tanár úr szemében, de semmi olyat nem csináltunk ami akadályozta volna az óra menetét pl:nem azt a feladatot gyakoroltunk amit kellett volna, hanem olyat ami kevésbé ment). Amikor felmérésre került sor néhány diák (köztük én is) nem kapott lehetőséget a feladatok bemutatására, hanem egyest kapott (minden órán részt vettünk, csak az előbb említett rendetlenség miatt gondoltunk erre a "megoldásra", illetve hozzátenném hogy ez a tanár néhány diákot pozitív diszkriminációban részesít, főleg a nyalizós strebereket, de az én baráti körömet egyenesen utálja). Kis történetem után feltenném a kérdést: Megteheti, hogy egyest ad ilyen módon, vagy próbáljunk reklamálni estleg az osztályfőnöknél/igazgatóságnál? Egyébként 11.-es gimis osztályról van szó.

Ui.: ha valami nem tiszta a történettel kapcsolatban, akkor szívesen mesélek még.

A válaszokat előre is köszönöm.



2019. nov. 18. 23:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
80%
Fejtsd ki a rendetlenkedést: módja, ideje, rendszeressége, stb. A "baráti köröd" milyen, amiért (szerinted) utálja őket a tanár?
2019. nov. 19. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
8%
Ott irod hogy nem viselkedtel megfeleloen, igy teljesen jogos.
2019. nov. 19. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
80%
Én nem gondolnám, hogy teljesen jogos... ezzel nem a felmérést értékelte, hanem max a magatartást, de egy kb. 17 éves ember tudjon már viselkedni órán, és ne hátráltasd azokat akiket esetleg érdekel az óra..
2019. nov. 19. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
#1 kb heti 1 órán fordul elő és csak annyi hogy nem 2 kézzel ütjük a labdát hanem egy kézzel, úgyhogy szerintem ezzel nem zavarjuk az osztálytársainkat
2019. nov. 19. 13:50
 5/11 A kérdező kommentje:
#2 azt megértem, ha az órai munkámra ad egy egyest, de a felmérésnél szerintem nem jogos az hogy úgy értékel, hogy meg sem engedi, azt hogy bemutassuk hogy mit tudnánk
2019. nov. 19. 13:53
 6/11 anonim ***** válasza:
24%

#5: végülis az órai munkádat értékelte. Nem azt csináltad, ami a feladat volt.

Ez kb olyan, mintha matekórán a területszámítást vennétek, de neked az megy, ezért helyette magadtól másodfokú függvény élet gyakorolnál.


Lehet, adott pillanatban neked az ára hasznosabb, de akkor se az a feladat!

2019. nov. 19. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
68%

* az a hasznosabb

A telefonom átírta, bocs.

2019. nov. 19. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
#6 De amikor a felmérés volt akkor nem is adta meg a lehetőséget hogy bármit is csinálhattunk volna hanem egyből egyest kaptunk. Mondjuk a matekórás példa szerintem nem vonható egy kalap alá az én estemmel, mivel a te példádban a 2 dolognak nem sok köze van egymáshoz de amit mi csináltunk az elég közel áll egymáshoz (CSAK ANNYIT CSINÁLTUNK HOGY MÁS MÓDON ÜTÖGETTÜK A LABDÁT) ugyanis ugyanúgy röplabdához kapcsolódik mindkettő, amíg a matekos példa szerintem úgy lenne helyes hogy a területszámításnál pl négyzetméterben kelle a megoldás de én négyzetcentiméterben adom meg, ezért órai munka egyest kapok és dolgozatot sem írhatok, hanem automatikusan egyes, mert én nem azt csináltam amit a tanár kért. Remélem mostmár világosabb az egész helyzet, hogy nem azért van az egész mert ördögszülte rossz elkényeztetett "nagyon okos" fiatalok vagyunk, hanem szimplán a tanár szívesen kivételez azokkal akik nyalják a seggét.
2019. nov. 19. 19:48
 9/11 anonim ***** válasza:
27%
#3 ne haragudj a kérdésért de kit érdekel egy tesi óra? Ott nem kapsz hasznos ismeretet, hacsak nem túlélő túrára visz a tanár, vagy túlélési tanácsokat ad.
2019. nov. 19. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
81%

Jézusom, milyen emberek járnak ide kommentelni?! Komolyan nem értem, miért kell már a fiatalokban is elültetni ezt a fülem-farkam behúzom típusú suttyó proli mentalitást...

Dehogy jogos, a pedagógus semmilyen esetben nem büntethet magatartási kihágást tantárgyi érdemjeggyel, pláne nem adhat felmérésre elégtelent ilyenért. Ez olyan, mintha a gyerekek beszélgetnének az órámon és ezért az óra végi dogára olvasatlanul ráírnám a karót nekik. Nonszensz. Nyugodtan lehet szólni az osztályfőnöknek, be lehet küldeni a szülőt a tanár fogadóórájára, illetve ha ezek nem hoznak eredményt, lehet fordulni az iskolavezetéshez.


Mint leendő biosz-kémia tanár, azt tanácsolom, hogy tanulj meg kiállni magadért és lehetőségeidnek megfelelően érvényesítsd a jogaidat! Természetesen emellett törekedj arra, hogy a kötelességeidet is teljesítsd és vállald a felelősséget a tetteidért. Nyilvan a diák az diák és mint ilyen, időről időre rossz fát tesz a tűzre, de a tanár ebben az esetben sem alkalmazhat olyan büntetést, ami a házirenddel, vagy a köznevelést szabályozó jogszabályokkal összeegyeztethetetlen. Az biztos, hogy a testnevelő kolléga az esetedben nem járt el szabályszerűen, első körben célszerű lenne ezt vele megbeszélni, órán kívül (ez nem számít nyalizásnak :D ), utána jöhetnek a fentebb leírt lépések. Amúgy meg nyugi, az biztos, hogy nem ezen fog múlni az osztályzatod. :)

2019. nov. 20. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!