Óvodai gyakorlat?

Figyelt kérdés
Hamarosan megyek az első óvodai hospitálásomra és igazából bármilyen jó tanácsot vagy tippet, hogy mire figyeljek, mit írjak le feltétlen stb. szívesen fogadnék. Előre is köszi a válaszokat!

2019. nov. 19. 17:06
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Pár hete voltam életemben először iskolában hospitálni. Nem ugyanaz a kategória, de szerintem oviban sem történik első alkalommal máshogy.


Tényleg csak a megfigyelésről szólt, bemutatás után kvázi bútordarabbá avanzsáltam magam, ültem a sarokban és jegyzeteltem. Mindent, mintha jegyzőkönyvet írnék. Hány órakor mit csináltak, mi volt a téma, melyik gyerek szólalt fel, mit játszottak, pedagógus-gyerek interakciók, gyerek-gyerek interakciók... ki dícsér meg kit, kinek a barátja, ki mellé ül, minek örül, stb.

Csak akkor "avatkoztam be", amikor a gyerekek jöttek oda hozzám, tehát pl szünetben amikor közölték, hogy ők ám ismernek engem, mert tudják, hogy ki a gyerekem. Vagy pl az egyik kisfú megkérte, hogy vigyázzak az órájára, amíg focizik...

Na, szóval mindent írj le, ami akkor ott fontosnak tűnik, aztán majd letisztázod, hogy valójában mi az, ami tényleg kell.

2019. nov. 20. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!