Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Melyik egyetemre menjek?

Melyik egyetemre menjek?

Figyelt kérdés
Történelemből fogok emelt érettségit tenni, ugy elore lathatólag 380-400 pontom lesz. Szűkíti a választási köröm még az is, hogy a családi hátterem miatt kénytelen vagyok ANA-ra jelentkezni és ha lehet Budapesten szeretnék maradni. Esetleg ezzel a kilátással van valakinek ötlete, hová mehetnék tovább? (Másodlagos, de valami hasznos szakot szeretnék, amivel utána eltudok helyezkedni és egy jól fizető állást találok.) Lehet ilyen szak nem létezik:(

2019. nov. 20. 20:39
 1/7 anonim ***** válasza:

A Közszolgálati Egyetemnek van két szakja, az Államtudományi és Közigazgatási Kar, valamint a Nemzetközi és Európai Tanulmányok Kar, amik szerintem pont illenének Hozzád. Ha érdekel maga az állam működése, folyamatai, akkor ez a kettő szerintem nem rossz választás, annak ellenére, hogy sokan kézzel-lábbal tiltakoznak ellene és mindig fújolnak magára az egyetemre is. Én pár éve, mikor az egyetemi felvételi előtt álltam, elmentem az Educatióra, ott pedig kiválasztottam több érdekes egyetemet is, amiknek a nyílt napjait megnéztem, és az NKE nekem személy szerint tetszett. Szép, felújított épület, gyönyörű, elsőosztályú koli (az ELTE meg a többi nagy egyetem kollégiumaihoz képest...), és szerintem a tanárok is szimpatikusak voltak. Van alap- és mesterképzés, és 380 pont körül mozog a határ az Államtudományin, ha jól emlékszem. De ez lehet, hogy változott azóta, hogy én néztem. A Nemzetközi tanulmányok viszont azt hiszem, magasabb, az 400 fölött van. A fizetés részét nem tudom, milyen, de egy alapképzéssel már el lehet helyezkedni a közigazgatásban, helyi önkormányzatoknál, satöbbi. Aztán pár év múlva, ha a magánéleted engedi, akkor a mestert is megcsinálhatod.

Nézz képeket róla, menj el mindenképp az Educatióra is, hiszen ott az összes egyetem felsorakozik szinte, úgyhogy ott tudsz miből válogatni majd, és amelyiket szimpatikusnak találod, azoknak elmehetsz a nyíltnapjaira is ,ezek január végén, február közepén szoktak lenni.

Remélem, valamennyire tudtam segíteni Neked!

2019. nov. 20. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, nagyon sokat segítettél. Mindenképp utánanézek ezeknek.
2019. nov. 20. 21:40
 3/7 anonim ***** válasza:
91%
A töri emelt az olyan valamiből muszáj alapon megy, vagy avval is akarsz továbbtanulni. Mert ha avval akarsz tovább tanulni akkor hasznos, jólfizető, könnyen elhelyezkedő szak nincs.
2019. nov. 20. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nem ragaszkodom a történelemhez, csak mivel még nincs elképzelésem a továbbtanulással kapcsolatba és a reál dolgok kivannak zárva, így maradt a töri, mert szeretem, jól megy, és sok helyre jó.
2019. nov. 20. 22:12
 5/7 anonim ***** válasza:
21%
Hát ha a reál ki van zárva, akkor ...
2019. nov. 20. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
#1, te két kart említettél, nem 2 szakot. Egyébként már összeolvadtak, Államtudományi és Nemzetközi Tanulmányok Kar van, ezen belül államtudományi osztatlan mester, közigazgatás-szervező BA, nemzetközi igazgatási BA és nemzetközi biztonság- és védelempolitikai Bsc. Első kettőre bőven 400 alatt van a ponthatár, második kettőre olyan 430-445. Minden másban egyetértek a kommenteddel, ezt csak kiegészítésnek; pontosításnak írtam.:)
2019. nov. 21. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

#6-os:

Köszönöm a pontosítást, ezekkel már én sem voltam tisztában. :) Nem tudtam, hogy a két kar összeolvadt, csak arra emlékeztem, hogy ez a két szak érdekes volt a számomra, és az államtudományin a pont is 400 alatt van, a nemzetközin pár éve 440-460 körül volt, ha jól emlékszem. Érdekelt nagyon az államigazgatás, de aztán végül inkább a jogot választottam. :)

2019. nov. 22. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!