Ez most komoly?!

Figyelt kérdés

Jelentkeztem egy Általános ápolói és egészségügyi asszisztens okj felnőtt képzésre iskolarendszeren kívül.

A gyakorlat 240 óra kórházi gyakorlat 4 osztályon eltöltve és 440 óra dokumentálás,asszisztálás.A gyakorlatot önállóan kell elintézni.Rendben.

Ráírtam néhány közeli kórházra,egészségházra és egy visszaválaszolt,írták vállalják együttműködési megállapodással.Oké.Írok vissza,kérdezem,hogy ebben az esetben a gyakorlati órák kifizetésre kerülnek e majd és,hogy az útiköltséget állják-e.Visszaírtak,hogy együttműködési megállapodás alapján sem az útiköltség, sem a gyakorlati órák nem kerülnek kifizetésre....

Azért úgy rendesen pislogtam mint hal a szatyorban.Az útiköltséget hagyjuk végül is nagy részt ismerem az ilyen "szakmai" gyakorlatok menetét.Na de, hogy majdnem 5 hónapot dolgoztatnának csont ingyen...Arról nem is beszélve,hogy azt olvastam egy csomó helyen,hogy az ilyen gyakorlatokon többnyire a hallgatókat arra használják,hogy elvégezzék a "piszkos munkát" az ápolók helyett.Hát nem lepődök meg,egyébként ez a kórház se a jó véleményekről híres.Nem is a "piszkos munkáról" van szó hiszen ez beletartozik az egészségügybe és az ember elhivatottságába.De azért marha jó,hogy azt gondolják,hogy felnőttképzésben majdnem 5 hónapot valaki ráér csak úgy ingyen dolgozgatni...Az ilyen tanfolyamok is érdekesek.250 ezret fizess ki,intézd a gyakorlatot ahogy akarod,kapsz távoktatást és a 13 hónap alatt csak 7-szer kell bemenni.Kiváncsi lennék arra is,hogy ezért a 250 ezer forintért távoktatásban meg a több hónapos ingyen munkáért mennyire azon kívül,hogy feltakarítok meg tisztába teszem az embereket (amit szakképesítés nélkül is meg lehet tanulni) mennyire tanítanának meg mondjuk rendesen vért venni vagy ellátni normálisan egy sérülést vagy ujjáéleszteni,stb stb stb.Értem én,hogy nem a kórház problémája,hogy te fizeted a tanfolyamot de azért durva,hogy tök ingyen a saját útiköltségedre mész oda valószínűleg nem csak bámészkodni hanem 8 órát dolgozni hétfőtől péntekig.Ki tudja ezt egyáltalán teljesíteni?Kiváncsi volnék hányan ücsörögnek a szüleik nyakán huszonévesen a mai világban,hogy csak úgy ingyen dolgozzanak majdnem 5 hónapig....



#kórház #ápolás #egészségügy #gyakorlat #egészségügy szakmai gyakorlat #általános ápolói és egészségügyi asszisztens #általános ápolás
2019. nov. 22. 18:09
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

erről már volt tévéműsor is, a helyzet nem változott. Sajnos pont ez szakmai rész nagyon nem támogatott, pedig nagy szükség lenne rá(rád)


Nincs ötletem, most tényleg ez van.

2019. nov. 22. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
50%
Egyetemi gyakorlaton is ez ment. Mi ebben a meglepő? Ha fizetésed lesz az se sokkal lesz a nulla felett.
2019. nov. 22. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
És tudod még mi a "kellemes"? Hogy a szomszéd városban az egészségház recepcióján két hölgy van csak egy középfokú képesítéssel...Legalábbis az egyiknek csak az van azt biztosan tudom,mert ismerem.S úgy ücsörögnek ott mint egy bárasztalnál.S persze nekem állásinterjún azt mondták egy másik helyen,hogy jaj hát szakképesítés kell kell kell a kartonozóba is kell,mert ha hoznak egy olyan beutalót azt tudni kell intézni,ebbe kell belelátás...
2019. nov. 22. 18:27
 4/14 A kérdező kommentje:
2-es engem nem a fizetés érdekel itt,mert ha az érdekelt volna elsősorban akkor nem jelentkeztem volna erre.De az,hogy még csak ki se akarnak egyáltalán fizetni 5 hónapra az nem csak felháborító hanem megoldhatatlan számomra.
2019. nov. 22. 18:29
 5/14 anonim ***** válasza:
38%
Én sem értem hogy egy képzés alatti gyakorlatodat miért fizetnék.. azért vagy ott hogy tanulj. Nekem eszembe se jutott h okj-n vagy az egyetemen fizessenek.. :O
2019. nov. 22. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Tudjátok mi idegesít fel itt legjobban?Nem érdekel engem ez az egész story most hagyjuk,hogy nem fizetnek a gyakorlatért meg ezért azért.De hogy képesek tükörbe nézni?Egy rakat beteg ember kárára megy ez akik magatehetetlen helyzetbe vannak.Vonatkozik ez az idősekre,fiatalokra,mindenkire aki beteg vagy megsérül...S egyszerűen mindenki a kórház igazgatók,vezetők,stb ugyanúgy szarnak bele mindenbe,mert senki másra se gondol csak arra,hogy nem keres eleget.
2019. nov. 22. 18:32
 7/14 A kérdező kommentje:

5ös:

1. azért,mert az mellett,hogy tanulsz nem egy fotelben egy csészekávéval hallgatod a vezető mondandóját meg nézed ahogy dolgozik hanem te is ugyanúgy részt veszel a munkában és csinálod mint ők.arról nem beszélve ha rád cseszik sokszor a munkát amit nekik nincs kedvük megcsinálni te meg meg tudod,mert alap.illik megfizetni ha dolgozik valaki rádáasul 5 hónapot majdnem.nem is egy hónap ráadásul...

2.iskolarendszeren kívüli felnőtt oktatásról van szó,ami azt jelenti,hogy valószínüleg már magad tartod el magadat és megoldhatatlan,hogy ingyen éljél 5 hónapig...

2019. nov. 22. 18:38
 8/14 anonim ***** válasza:
63%
Elárulom, még az orvosin se kap senki fizetést sima gyakorlatért es nem 5 hónapot töltenek ott. Az hogy most esik le a szr magyar valóság, az nem a rendszer és az ott dolgozók hibája. A tied ugyanúgy. Megszavaztad.
2019. nov. 22. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

#8:

Köszi de nem tartozok azok közé akik "megszavazták" és nem most esik le.Mellesleg ha szerinted ugyanúgy az én hibám is akkor én meg ugyanúgy mondhatom,hogy ez a te hibád is ugyanúgy. ;)

2019. nov. 22. 19:00
 10/14 anonim ***** válasza:
40%
Én otthagytam ez eü-t. Ahogy te is ott fogod. Még be se léptél, el nem tudod képzelni, mi minden van, amit még csak nem is láttál! Minden nap azért imádkozom, hogy betegként ki tudjam fizetni a szeretteimnek a magánellátást, ahol legalább az alapokat megkapja majd (luxusra legtöbb esetben ott se kell számítani).
2019. nov. 22. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!