Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Melyik az az egyetemi szak,...

Melyik az az egyetemi szak, amit ha elvégzek itthon és akár külföldön is gondmentesen el tudok helyezkedni jó pénzért?

Figyelt kérdés

Elsősorban a közgázon érdekel, de másra is kíváncsi vagyok.

Elfogadják külföldön a magyar diplomát?



2019. nov. 23. 09:43
 1/5 anonim ***** válasza:
89%
Hát nekem vannak ismerőseim akik EU-n kívülre is ki jutottak ahova azért munkavízumot szerezni elég kevés hiányszakmával lehetséges. Villamosmérnök vagy informatikus végzettséggel jött ez nekik össze. Amúgy Közgáz vonalon az alkalmazott közgazdasàgtan, a Közgázos matematikai elemző valamint a pénzügy számvitel a legjobb.
2019. nov. 23. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
67%

Informatika, matek, matekos közgáz szakok, főleg gazdasági és pénzügyi matematikai elemző. Az alkalmazott közgáz jó lenne, csak abból külföldön is Rajnát lehet rekeszteni (“Volkswirtschaftslehre” a szak neve németül), és sokkal jobb egyetemeken, mint a csak az 1001+ helyre “befutó” Corvinus. Szóval ha biztosra akarsz menni, akkor


1) gazdasági és pénzügyi matematikai elemző osztatlan szak

2) alk. közgáz vagy matematika alapszak + biztosítási matek mesterszak


De egyébként más gazdasági papírral is ki lehet jutni, én kermarkkal jutottam ki, de akkor inkább az addigi szakmai tapasztalatod dominál, a magyar gazdasági diplomáktól nem esnek hasra.


Tipp: a fernuni hagenen van Volkswirtschaftslehre. És ez a papír többet ér Németországban, mint bármilyen Corvinusos papír, kivéve ha ez utóbbit sikerül egy CEMS-es diplomával megfejelned, illetve a fent nevezett két szakot.

2019. nov. 23. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
73%
Magas színvonalú egyetem, sokat ér a papírja, csak kemény. De van budapesti központja és nagyon sokat segítenek. [link]
2019. nov. 23. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Vodafonelive ***** válasza:
98%
A mérnöki szakok legtöbbje ahol rajzoló programokat is tanulsz így ki tudsz menni nyugatra technikus szintű (vagy kisebb valószínűséggel mérnöki) rajzoló CAD monkey-nak a vidéke bér 5x-ért, a budapesti kezdő bér ~2,5x-ért.
2019. nov. 23. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
62%

A tapasztalatot is nézik, csak a magyar diploma semmit nem ér, tudják, hogy itt kelet-európai állapotok vannak, egyáltalán nem esnek hasra a magyar diplomától, sőt. Ez olyan mintha hozzánk egy ukrán diplomás jönne kb.

Az informatika, gazdasági, mérnöki terület pörög leginkább amúgy.

2019. nov. 24. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!