Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetértetek, hogy Magyarorszá...

Egyetértetek, hogy Magyarországon ez a pontozós központi felvételi rendszer (felsőoktatásba) rossz?

Figyelt kérdés

Egyik probléma vele, hogy a kormány kvázi kedve szerint tudja manipulálni.



Én még akkor voltak egyetemista, amikor még könnyű volt bekerülni.Persze, kettes átlaggal nem vettek fel állami helyre akkor sem.

De, olyan nem volt, hogy aki menni akart, nem jutott be legalább fizetősre.



Ellenben, most egyre nehezebb a diákoknak bejutni.

A magyar kormánynak ezen a téren elavult a gondolkodása, ugyanis azt gondolják, hogy a felsőoktatás csak egy szűk rétegnek való, akik alapból zsenik vagy elég gazdagok, hogy magántanárokat fizessenek, akik a fejükbe verik a tananyagot.



Európában egyedül Magyarországon van ez a pontozgatás rendszer.Még más kelet-európai országokban is, előremutatóbb a felsőoktatási felvételi.

Szlovákiában, Csehországban nincs pontozgatás.Az érettségi a beugró.

De, az egyetemek további feltételeket támaszthatnak, tesztek, felmérések, motivációs interjú....stb.A lényeg, hogy az intézményeknek akkora önállósága van, hogy eldöntheti,hogyan szelektál.

Nyugat-Európában is így működik.És kik tartanak előbbre?



De, azért a magyar egyetemek közül is vannak fifikásak, ravaszak.Például az egyik egy külföldi partnerintézményhez vetet fel, majd átvesz magának.így kitudja játszani a felvételi rendszert,


Szlovákiában, Romániában vannak magyar nyelvű képzések.Az utóbbi időben rohamosan elkezdett emelkedni a magyarországi hallgatók aránya.A képzések teljesen akkreditáltak.


2019. nov. 23. 20:20
 1/5 anonim ***** válasza:
76%

Tulajdonképpen mi a problémád a felvételi rendszerrel? És mi az h nem kerül be, aki nem akar? Mégis mire?

Szakok többségén 400 pontnál több nem kell, fizetősök meg álltalába jóval alatta vannak.

Én nem tudom te mit néztél ki magadnak, ahova csak az überzsenik kerülnek be, nálunk 380 volt a ponthatár és a fele így is 1 félév alatt kibukott mert olyan értelmiségek jöttek, hogy az lenyűgöző.

2019. nov. 23. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
64%
Nálunk is az érettségi a beugró. Nem értem a problémádat. A jelenlegi rendszer egész jó.
2019. nov. 23. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

1#

Én anno államin végeztem gazdaági szakot.

Nem voltam kitűnő tanuló, sőt kiemelkedő sem.


Ma már nagyon magas a ponthatár.



2#

Nem az érettségi a beugró, hanem annak az eredménye.


A tótoknál meg kell egy érettségi, tök mindegy milyen az eredménye.Aztán kell még valami, felvételi vizsga, vagy motivációs elbeszélgetés vagy egyéb.Persze utóbbi kettő sem kötelező.



Igazából, amikor én voltam végzős gimnáziumban, először Ausztriába akartam menni tanulni.Akkor csodálkoztam rá, hogy ott mennyire könnyű felsőoktatásba kerülni.

2019. nov. 23. 20:31
 4/5 anonim ***** válasza:
14%
Minden hülyét felvesznek itt is, ezért voltunk 1 év után 10-en az eredeti 50-ből.
2019. nov. 23. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
72%

Én jónak tartom a jelenlegi rendszert. Valahogyan szűrni kell az embereket a felsőoktatásba mert minden hülye nem lehet egyetemista. Az állam a saját céljainak megfelelően befolyásolja az államilag finanszírozott férőhelyeket. Tévedés hogy a felsőoktatásba csak azok kerülnek be akik magántanárhoz járnak, zsenik, vagy gazdagok.

Fogalmam sincs, hogy milyen a külföldi egyetemekre a felvételi. Az általad leírt felvételi rendszerre is sokan mondják azt amit Te állítasz a mi pontozós rendszerünkről.

2019. nov. 23. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!