Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Pályaválasztási dilemma:...

Pályaválasztási dilemma: hogyan döntötök?

Figyelt kérdés
Egy bölcsész és egy reál irány tetszik, és nem tudok dönteni. A bölcsész irány jobban érdekel kicsivel, de a reál irány nyilván stabilabb jövőt jelentene. Mit tennétek? Milyen szempontokat vennétek figyelembe? Mennyire fontos, hogy a személyiségünkhöz passzoljon a munka tökéletesen? Nem tudom mi legyen.
2019. nov. 24. 13:28
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
30%
Tudni kellene, milyen szakokról van szó, de bölcsész nappalin, reál levelezőn mellette, és nem maradsz ki semmiből.
2019. nov. 24. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
62%

Erre nem létezik válasz. Elég nagy gondok vannak a fejedben, ha két ilyen eltérő terület között vacilálsz.

Alapjában véve azt kéne tudni, hogy a felvételi tárgyakkal hogy állsz. Bölcsész képzésnél történelem+magyar, reálképzésnél matematika+fizika/kémia/biológia, stb.

2019. nov. 24. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

"Elég nagy gondok vannak a fejedben, ha két ilyen eltérő terület között vacilálsz."


Miért? Mert nem illek bele a skatulyákba? Tehát nem programozhat szívesen, aki szereti az irodalmat? Vagy ha történelem iránt érdeklődöm, akkor csak szr lehetek matekból? És az én fejemben van gond???

2019. nov. 24. 15:49
 4/20 A kérdező kommentje:
Kitűnő vagyok, akármiből tanulhatok tovább, ha akarok.
2019. nov. 24. 15:50
 5/20 anonim ***** válasza:
90%

Nálam is ugyanez a helyzet

A pszichológia jött szóba a bölcsészkaron, reál irányon meg a kereskedelem és marketing vagy a gazdálkodás és menedzsment

De fogalmam sincs mi legyen

2019. nov. 24. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

Nekem is pszichológia és nyelvszakok, vagy gazdasági és informatikai területek. Szeretem mindkettőt, érdekel az emberi gondolkodás, imádok nyelveket tanulni és jól is mennek és a számítógép az életem része sok-sok-sok éve. És ha az egyikre figyelek, a másikra nem lehet úgy, szerintem két komoly sulit nem érdemes párhuzamosan csinálni, hát elaprózódik az ember és két közepes tudás lesz belőle.


Neked mi a taktikád, hogyan fogsz választani, milyen kérdéseket teszel fel magadnak, mi segít?

2019. nov. 24. 16:43
 7/20 anonim ***** válasza:
16%

"Tehát nem programozhat szívesen, aki szereti az irodalmat? Vagy ha történelem iránt érdeklődöm, akkor csak szr lehetek matekból?"

Egyáltalán nem jellemző ez. Vagy legfeljebb a gimnáziumok hibájából mesterségesen kikényszerített hamis gondolkodásmód. Ez a baj azokkal a gimnáziumokkal, ahol agyonhajszolják az embert, és mindenki kitűnő lesz mindenből. 10.évfolyam végére ki kéne alakulni egy érdeklődési körnek mindenkiben. Ha kitűnő valaki, akkor annak az ára általában az, hogy az egyik tárgyra (felvételi tárgy) fordíthatott volna több időt, szellemi munkát, de a másik tárgy miatt ezt nem tudta megtenni.

"reál irányon meg a kereskedelem és marketing vagy a gazdálkodás és menedzsment"

Az nem reál irány. A reál ott kezdődik hogy programozó, matematikus, fizikus, mérnök.

"Nekem is pszichológia és nyelvszakok, vagy gazdasági és informatikai területek"

Ebből egyedül az informatika, ami reál. Így hozzád inkább a humán vonal áll jobban.

"a számítógép az életem része sok-sok-sok éve."

Ez most már az emberek 70%-nál így van. De ez messze nem jelenti azt, hogy értesz is hozzá. A programozás pl. ott kezdődik hogy C-nyelv. Ahhoz meg egy igen erős matematika alap kell. Algoritmusok, differenciálegyenletek, numerikus módszerek, stb.

"És ha az egyikre figyelek, a másikra nem lehet úgy, szerintem két komoly sulit nem érdemes párhuzamosan csinálni, hát elaprózódik az ember és két közepes tudás lesz belőle."

Nagyon jó a meglátás, ez pontosan így van!

2019. nov. 24. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

Nem mindennel értek egyet, de ez nem is baj. Ez a te véleményed. Nekem a Java a programozás és nem a C és nem hiszem, hogy emiatt kevesebb lennék. Ahogy attól sem, hogy 5-7ig Java-zok, aztán meg verseket olvasok. Van, aki így él, van aki úgy.


Pl. őt kifejezetten szeretem, és nála is megfér ;)

[link]


Ajánlom A gépház üzen c. kötetet :D

2019. nov. 24. 17:18
 9/20 anonim ***** válasza:
35%

Ne is hallgass arra a rosszindulatú hozzászólóra, kedves kérdező! Viszont én azt javaslom, hogyha már ennyire jó vagy mindenből, és megteheted, hogy válassz, akkor a biztos jövőt válaszd. Az egyik barátnőm is kitűnő volt, bár ő mindig is pszichológus akart lenni, de nagyon nagyon későn fog az kifizetődni. 6 éves az egyetem, utána közszfére, és először így is csak részmunkaidőbe vették fel, pedig az egyetemen is nagyon jó tanuló volt. És nehéz is elhelyezkedni, mert a cégek nem szeretnek csak úgy akrákit felvenni, a barátnőm is oda ment dolgozni, ahol csinálta a szakmai gyakorlatot. Ráadásul végzés után még a saját pénzeden köteletően tovább is kell képezned magad, félévente 180 ezer Ft (mire odajutsz, több lesz). Sok-sok év gyakorlata, félretett pénze és kiépített ismerősi köre kell lennie az embernek ahhoz, hogy ezt magán tudja csinálni. Az emberi természet pedig olyan, hogyha ez elején nagy tűzzel és kitartással is állsz hozzá, de a havi 135 ezret kapod (úgy h mellette félre kell tenni albérletre, tanulásra, stb, tehát még így is a szüleid tartanak el), akkor azt meg fogod utálni.

Azt javaslom, menj egy pályaorientációs tanácsadásra, tölts ki teszteket, és inkább állásbörzékre/karriernapokra menj, mint az egyetemek nyílt napjaira. Voltam mindkettőn többször, és azt vettem észre, hogy az egyetemek sokszor ésszerűtlenül is nyomják az értelmetlen szakokat is, aminek egyértelműen nem is szabad elmenni, de nyilván nekik meg kell a diák...a munkaerőpiac viszont reális képet ad. És nyilván szeretni is kell valamennyire, amit csinálsz, csak mindent nem lehet egyszerre, tudod van az a háromszög, hogy: jól fizet - érdekes - legális; válassz kettőt.

2019. nov. 24. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

"tudod van az a háromszög, hogy: jól fizet - érdekes - legális"


Ezen nagyon jót nevettem most, köszönöm! Felüdülés volt! :DDD

2019. nov. 24. 17:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!