Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Felmentethetem magam matekból...

Felmentethetem magam matekból 12. év közepén?

Figyelt kérdés

Eddig mindig átcsúsztam, nem buktam meg. De most nagyon nem megy, minden képletet csak a következő dogaig jegyzek meg. Más tantárgyakból 4-es,5-ös vagyok.

Magántanarhoz is járok, otthon foglalkozok vele, ennél többet már nem tudok megtenni érte és nem akarok érettségin megbukni ez miatt. Pl. Helyette azt hiszem lehet érettségizni választottból(rajz, tesi vagy ilyesmi)


És orvosi papírral szerintem megoldhato hogy felmentsenek mert közepsuli óta járok pszichológushoz szorongásos problémakkal és ezekre hivatkozva sztem megoldhato. Mi lenne a menete, aki jártas ebben kérem segítsen



2019. nov. 28. 12:00
1 2
 1/11 anonim válasza:
86%

Nem bemondásra megy, hanem vizsgálat alapján és nagyon ritkán adnak teljes felmentést. A leggyakoribb az időkedvezmény és az eszközhasználat engedélyezése.

Sima szorongással nem lesz felmentés.

2019. nov. 28. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy hosszadalmas procedúra tudtommal, nem kezdenék már neki. Én ugyanilyen helyzetben voltam (májusban érettségiztem), egy hónappal az érettségi előtt azt mondta a tanárom, hogy ha nem gyakorlok minden nap másfél órát, akkor nem fog sikerülni az érettségi, végül 3-as lett, majdnem 4-es.


Tanuld meg normálisan használni a függvénytáblázatot (nem is értem miért kell megjegyezned a képleteket, amikor ezt lehet használni?), oldj meg sok előző évekből érettségi feladatokat, főleg az első részét, hiszen ha abból összeszedsz egy erős pontszámot, akkor a második részben már teljesíthetsz egy kicsit rosszabbul, velem pont így volt, nagyon jól sikerült az első rész, a második kevésbé.


És nem pszichológiai állapot alapján mentenek fel egy tárgyból, legalább is ez egy nagyon ritka eset, hanem egy bizottság előtt írásban kell feladatokat megoldani, az alapján eldöntik, hogy te alkalmas vagy-e vagy sem. Volt egy osztálytársam, akit szétszívatott a matek tanárom, az anyja meg bíró volt, szóval elintézte neki valahogy, hogy ne kelljen órákra járnia, hanem "magántanuló" legyen matekból, otthon tanulja, de ugyanúgy érettségizett velünk.

2019. nov. 28. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
82%
Nem megoldható ezzel, mivel semmi köze a diszkalkuliához. Végzős vagy tehát 17-18 éves, ebben a korban már nem jellemző felmentés. A diszkalkuliát, ha valakinek számolási nehézségei vannak, már alsós korban nyilvánvaló.
2019. nov. 28. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
matekerettsegi.hu
2019. nov. 28. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
70%
A szorongásos problémák nem adnak alapot a matematika felmentésedre. Egy szakértői bizottságnak kell megvizsgálni téged, de ez így az érettségi előtt fél évvel már szerintem nem kivitelezhető.
2019. nov. 28. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
85%

Szorongással nem mentetheted fel magad a matematika alól.

Diszlexiával sem mentethetnéd fel magad a 12. év közepén.

A nevelési tanácsadók (most más nevük van) 16 éves korig végzik el ingyen ezeket a vizsgálatokat, mivel addig a valódi problémáknak ki kell derülniük, ennyi idősen csak fizetős vizsgálatra mehetnél, de ne pazarold rá a pénzt, nem ez a megoldás.

2019. nov. 29. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Tom Benko ***** válasza:
23%
Nem. Ha eddig mindig átcsúsztál, menj vissza addig, amikor ilyen még nem volt, és onnan kezdd újraépíteni magad. Minimum a napi másfél-két óra matek. Ez van. Miért vártál eddig?
2019. nov. 29. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Téged minősít ha másokat negatív köcsögnek nevezel. Természetesen terveidhez sok sikert kívánunk, de légy tisztában a realitásokkal (erről írtak a válaszolók)!

Javaslom az oktatas.hu oldalon nézelődj a mentességekről.

2019. dec. 1. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
#11: Egyetértek veled, kivéve a magántanáros dologban. Mi baj van azzal, ha valaki magántanár segítségét veszi igénybe egy olyan tantárgyhoz, amit képtelen egyedül megtanulni?
2019. dec. 1. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Tom Benko ***** válasza:
Miről maradtam le...
2019. dec. 2. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!