Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mi a teendő egy ilyen helyzetben?

Mi a teendő egy ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés

Ugye gyakorlati órákról 2 alkalommal lehet hiányozni, legalább is erről a gyakorlatról. Éltem is ezzel lehetőséggel, 2 alkalommal hiányoztam is pótlás nélkül, a tanár viszont állítja, hogy 4 óráján nem voltam, ám én pontosan emlékszem, hogy azon a 2 alkalmon voltam, aminél nála nem voltam beírva. Jelenléti ívet nem vezet, az óra végén írt dolgozatokból írja szerintem, hogy ki volt ott és ki nem. Pontosan emlékszem az egyik órai dolgozatra, az órára, hogy ki mellett ültem (egyszóval tényleg mindenre), a másikra nem, hiszen az az első gyakorlat volt, ahol nem írtunk, nekem viszont jegyzetem is van arról az óráról, dátummal ellátva, továbbá mindegyik csoporttársam tudja tanusítani, hogy ott voltam ezen a 2 gyakorlaton.


Írtam a tanárnak, ám mi van, ha nem fogadja el a jegyzeteimet és a csoporttársaim állításait? Nyilván bukom a tantárgyat, de mivel ez egy fontos alapozó tárgy, így csúsznék vele egy évet és úgy nem akarok, hogy nem is hiányoztam 2 alkalomnál többet... Ilyen esetben esetleg lehetne kérni, hogy nézzék vissza a kamera felvételeket? A portán is van kamera, a főbejárat előtt is, azon egyértelműen látszódna, hogy mikor beléptem az épületbe merre indultam (egyből a portán kell lefordulni a terembe, ott csak ez az egy terem van, tehát kizárólag csak oda mehetek a felvételeken). Mit tegyek?



2019. nov. 28. 13:01
 1/2 anonim ***** válasza:

Ha dupla órák vannak, akkor egy alkalom 2 órának számít. És akkor a tanárnak van igaza, hiszen 2 alkalom az 4 óra hiányzás.

Amúgy attól, hogy van lehetőség vmennyit hiányozni, miért kell élni is ezzel a lehetőséggel? Főleg egy fontos alapozó tárgynál? Menj oda hozzá, és mondd meg, hogy szívesen írsz pótdolgozatot, vagy lefelelsz abból, amiről szerinte hiányoztál...

2019. nov. 28. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nem, megadta az időpontokat, nem dupla órák voltak. Nem jó kedvemben hiányoztam, elhiheted...
2019. nov. 28. 16:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!