Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért lett kötelező olvasmány...

Miért lett kötelező olvasmány a Voltaire- Candide? Mit lehet belőle tanulni, mi haszna származhat belőle a diákoknak?

Figyelt kérdés

#Candide. vagy #az optimizmus
2019. nov. 30. 17:32
 1/4 anonim ***** válasza:
11%
Semmi.
2019. nov. 30. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
68%

Nekem az tetszett eddig a legjobban... Egy csomószor tudok belőle idézni, és nevetni miatta az adott abszurd pillanatban.


Nekem azt mutatta meg, hogy nem csak elcsépelt témákból írtak régebben, plusz egy csomó apró dolog el van benne rejtve.


Pl. Hogy viszonzatlan szerelemért kár a gőzért, amikor könnyelműen fizetett, onnan tudták meg hogy mennyi pénze van (ilyenekre is kéne figyelni a hétköznapi életben), az arany (pénz) semmit nem old meg stb...


A végén meg van egy hatalmas életigazság.


De megértem, akinek nem jött be ez az abszurditás, mert tényleg elborult. Készült róla animáció, az is hasonlóan zseniális.


Minden kötelezőt meg tudnék kérdőjelezni (pl. Édes Anna, volt a legnagyobb csalódásom, mint kiderült nem csak nekem nem tetszett, de a kritikusok szerint is egy olyan mű, ami nem igazán érdemelne komolyabb említést) egyáltalán a követelező olvasmányok létét is.


18/L

2019. nov. 30. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Furcsa nekem éppen a Candide és az Édes Anna volt a kedvenc középiskolai kötelezőm, meg talán még a Tartuffe. :D


22/L

2020. ápr. 24. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 JulesTS válasza:

35 évvel ezelőtt a középiskolában volt választható (3 novella közül ez volt a legvékonyabb). Én nem bánom, hogy kötelező lett, sőt inkább ez legyen kötelező, mint sok más novella/regény...

Mit lehet belőle tanulni?

Például azt, hogy nem csak száraz és nehezen olvasható szomorú irományok léteznek.

Mi haszna származhat a diákoknak?

Számomra például az, hogy előtte önszántamból nem olvastam könyvet és a kötelezők kínszenvedést jelentettek nekem főleg a hosszabbak (Kőszívű..., Egri...), Candide viszont rövid volt és szórakoztató. Utána elkezdtem olvasni, igaz, hogy nem szép irodalmat, de akkor is könyveket olvastam.

Már azért megéri betenni a kötelezők közé, ha pár gyerek a Candid olvasása után elkezd könyveket olvasni...

2020. dec. 18. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!