Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Elveheti a tanár a telefont,...

Elveheti a tanár a telefont, ha NEM használtam?

Figyelt kérdés

(Ez csak egy tanárnál van így) Vannak olyan osztálytársaim, akik órán rendszeresen veszik elő a telefonjukat, használják akármire is. Az iskolám házirendjében benne van, hogy elvehetik, HA látta a tanár, hogy használta, vagy zavarta vele az órát stb. Az is benne van, hogy nem büntethet kollektívan, szóval az én telefonomat milyen jogon veszi el azért, mert más szórakozott? Az óra végén mindenkinek visszaadja, ezt egy ilyen előintézkedésnek csinálja, hogy senki se használja. Nem arra vagyok kíváncsi, hogy ez alap dolog, hogy elveszi, az Önök idejében is így volt. Van-e a tanárnak JOGA ehhez?

Ahogy én látom, alapvetően nem büntethet kollektívan, szóval ez már egy félpont, de nem vagyok biztos benne.



2019. dec. 3. 20:27
 1/6 anonim ***** válasza:
46%
Ahhoz is joga lenne (és én meg is csinálnám, ha tanár lennék), hogy óra elején mindenki telefonja a tanári asztalon legyen kikapcsolt állapotban. Ezek után, ha vkinél mégis van, vagy megszólal vmelyik az asztalon, akkor az érintett tanuló szaktanári figyelmeztetőt kapjon.
2019. dec. 3. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
41%

És mivan ha nincs joga ehhez? Feljelented?

Mind tudjuk hogy a tanarok sokszor olyan dolgokat is csinalnak amikhez nincs joguk. Ez van.

2019. dec. 3. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
56%
A telefonodat csak nem veszi el oktalanul. Ha már egy időt néztél rajta az is úgy tűnhet neki hogy használtad tanítási órán! Mellesleg ha már egyszer előfordult hogy rajta kapott hogy telefonozol akkor azt gondolhatja hogy ezt többször megfogod ismételni és ezt szeretné elkerülni. De oktalanul nem hiszem hogy csak úgy elvenné :-)
2019. dec. 3. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Andizsuzsi ***** válasza:
80%
Van joga. Egyrészt az nem elvétel, hogy óra elején kiteszed, a végén pedig visszakapod, másrészt nem büntetés.
2019. dec. 3. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
3, épp ezen van a hangsúly, nem használja mindenki a telefonját órán. Mivel páran szórakoztak év elején, ezért minden órán ki kell neki rakni. Akkor is elkéri, ha a táskában van, ki van kapcsolva.
2019. dec. 4. 08:59
 6/6 anonim ***** válasza:
Mondd, hogy te nem fogod odaadni amiért más ember használja, majd ha téged rajtakap, hogy használtad akkor elkérheti. Különben nekem is elvették és az igazgatóhoz vitték, tőle kellett visszakérni. Utána okosabb voltam, amikor a tanár megint el akarta venni, azt mondtam, hogy én biztos nem adom oda, elrakom és kész, megértette.
2019. dec. 4. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!