Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Érdemes jelentkezni a munkaügy...

Érdemes jelentkezni a munkaügyinel diplomázás után?

Figyelt kérdés
Most vegeztem a sulival, de sajnos nagyon eldugott helyen lakok. Pesttel ellentetben itt kb semmi munkalehetőség a szakmammal. Persze adom be majd az önéletrajzomat minden releváns cégnél hátha, bár álláshirdetés sehol nincs pályakezdőknek. A munkaugyinel hogy működik ez a dolog? Ha bejelentkezek akkor el kell vallalni minden munkát amit ajnalanak? Releváns munkahelyet próbálnak keresni, vagy betolhatnak majd valahova pl takarítónak is? Ha nem fogadok el egy allast toluk, attol meg benne maradok a rendszerben mint allaskereso, es szólnak ha van valami mas munka lehetőség megint?
2019. dec. 4. 08:38
 1/6 anonim ***** válasza:
25%

Lehet, bár velem anno közölték, hogy diplomás pályakezdőként úgyse itt találok állást. Arra jó volt, hogy a tb-t fizették.

Takarítónak talán nem tolnak be, de nem diplomás állásra fognak kiajánlani. Engem irodai papírtologatásra ajánlottak ki anno (sokszáz másik emberrel).

Ha megfelelnél a munkára de nemet mondasz, akkor kizárnak a rendszerből, szóval tájékoztatora mindenképp menj el, ha ilyen van.

Támogatás palyakezdőként nem jár. Tanfolyamot ajánlhatnak.

2019. dec. 4. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Igen, nekem is a kormanyhivatalban ajanlottak esetleg, mert ugye tb-m meg fizetve lesz par honapig allam altal azzal nincs gond. Viszont akkor ha egy elutasitott munka utan kiraknak akkor meg mi ertelme. 😀 Mert ilyen kamu munkakat még profession.hu-n is tudok talalni magamnak, vagy szalagra jelentkezni. Pont azert jelentkeztem volna munkaugyinel hogy hatha ok tudnak valami relevansat ajanlani. De ha nem, akkor végülis majdhogynem felesleges.
2019. dec. 4. 08:53
 3/6 anonim ***** válasza:
27%

Regisztrált álláskereső leszel, de a TB-et nem fogják fizetni. Az csak annak jár, aki ellátást is kap.Te pedig ugye nem fogsz.

Jogosultság: az álláskeresővé válást megelőző három éven belül, legalább 360 nap jogosultsági idővel rendelkezni (vagyis minimum 360 napig dolgoztak),

2019. dec. 4. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
38%
jól írja az első, tényleg csak a tb-fizetés miatt érdemes, különben kötelezően magadtól neked kell
2019. dec. 4. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Márc. 31 plusz 45 nap amíg jar nekem TB mindenfajta intézkedés nélkül már, kormanyhivatalban es az egyetemen is ezt mondták, direkt megkérdeztem. Addigra meg csak szerzek valami munkat. 😁 Nekem csak az lett volna a kerdesem fontosabb része, bar ezek szerint nem emeltem ki eleg jol, hogy van e esely arra hogy olyan munkahoz jutattnak hozza ami szakmamba vág.
2019. dec. 4. 14:15
 6/6 anonim ***** válasza:
55%
Olyanhoz nem fognak. A Munkaügyi sajnos nem ezért van:-(
2019. dec. 4. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!