Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mennyire nehéz emelt történele...

Mennyire nehéz emelt történelem érettségin 70%ot összeszedni?

Figyelt kérdés

Persze tanulnék rá, csak általánosságban kérdezem.

Hol lehet a legtöbbet rontani? Milyen könyvből érdemes felkészülni?

Szóbelin pl ha kihúzom a vallásokat, akkor magamtól kell mondjam, vagy egyet kiválasztanak és mondják, hogy arról beszéljek? Mert azt hallottam, hogy témakörök vannak és abból bármit kérdezhetnek.



2019. dec. 9. 20:00
 1/2 anonim ***** válasza:
emlékeim szerint nem nehéz. én reálos vagyok, a töri sose volt a kedvencem, de 90 valahány % lett a szóbeli, összesítve 88 asszem. az, hogy a szóbeli milyen lesz, kizárólag a tanártól függ, mivel ő állítja össze a tételeket.
2019. dec. 9. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Ha tanulsz rá, egyszerű lesz az írásbeli.

A szóbelin azért nehéz, mert nem elég bevágni a témát, meg is kell érteni.

Pl nálam ENSZ volt a téma és oda lyukadtunk ki, hogy a WHO-nak milyen jelentősége volt az elmúlt években.

Tökre elégedettek voltak, hogy hozzá tudtam adni és nem a beseggelt információkat köpködtem magamból.

Nem azt kérik-nézik, mennyit magoltál, hanem, hogy mennyire látod át amit bemagoltál, valamint mennyire tudod használni.

Kérdéseknél általában általános dolgokat kérdeznek, évszámot vagy egyéb szemétséget csak akkor ha érezhetően nem vagy témában.

Vallásnál átfogóan kell tudnod mesélni, ha esetleg van olyan ami jobban megy, annyit tudsz csalni, hogy kicsit többet arról. beszélsz.

Amúgy ha pont olyat húzol hogy folyamatosan tudsz beszélni jól, pár kérdésnél többel nem fognak zavarni.

2019. dec. 11. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!