Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Milyen egyetemi végzettséggel...

Milyen egyetemi végzettséggel kereshetnék sok-sok pénzt?

Figyelt kérdés

Netto 500 000-re gondoltam minimum.


Ez kb. annyi, amit Svájcban megkereshetek árufeltöktőként.


2019. dec. 13. 13:21
 1/6 anonim ***** válasza:
50%
Sok-sok pénzt nem egyetemi végzettséggel lehet keresni, hanem munkával. Ha például tapasztalt programozó vagy, összejöhet a nettó 500 ezer havonta, de lehet, hogy nemzetközi kamionsofőrként is meg lehet ez az összeg. Ha nő vagy, erotikus szolgáltatással is meg lehet keresni a havi fél millát. Nem kell hozzá egyetem. Ha viszont az árufeltöltés az életed álma, akkor sajnos tényleg el kell hagynod az országot.
2019. dec. 13. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Tapasztalt programozó... :-)


Kössz, de inkább maradok külföldnél. Nem adom fel a 2000 frankos fizetést azért, hogy legyen egy papírom, addig meg a Bosch-ban dolgozzak netto 120 ezerért.


Majd akkor megszerzem azt a papírt, amikor 10 év alatt szétkerestem magam.

2019. dec. 13. 13:35
 3/6 anonim ***** válasza:
55%

Akkor meg a f@$zért kérdezed, hogy milyen egyetemi végzettséggel kereshetsz "sok-sok" pénzt.


Egyébként a teljesség igénye nélkül: orvos, gépészmérnök, villamosmérnök, informatikus, közgazdász (nem alibi egyetemen végzett, hanem normális, pl: BME, Corvinus), gazdasági és pénzügyi matematikai elemző. Ezekkel a szakokkal nagy valószínűséggel rövid időn belül eléred a félmilliót havi szinten, de a hozzáállásodból kiindulva szerintem te nem nagyon lennél hajlandó tanulni is normálisan, márpedig ezeket a szakokat csak komoly tanulással lehet elvégezni.

Mehetsz árufeltöltőnek Svájcba, ha neked a pénz a minden, csak ne csodálkozz, ha néhány éven belül egy kiégett sz@r leszel, akiből a maradék értelem is elszállt, mivel árufeltöltőként nem volt rá szükséged.

2019. dec. 13. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

#3


Nagyon rosszul látod a dolgokat. Nagyon-nagyon rosszul!


Ebben a világban a PÉNZ mozgat mindent. Le sem szarnak, ha nincsen pénzed. Ki a faxt érdekel, hogy mondjuk informatika diploma előtt állok, ha a zsebemben van pár ezer forint, és még egy adisas supertar-t sem tudok megvenni?


Melyik (szép) nő állna szóba, egy pénztelen senkiházival? Ezekre a kérdésekre válaszoljál!


Jó lenne tovább tanulni, de ha ez ilyen hosszadalmas, folyamat, inkább a PÉNZT választom, ami irányítja a világot.

2019. dec. 13. 14:47
 5/6 anonim ***** válasza:
74%
A pénz tényleg fontos de belőled soha nem lesz semmi.
2019. dec. 13. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
90%

Remélem csak trollkodsz kérdező, mert, ha mégsem, akkor súlyos problémáid vannak.


"Nagyon rosszul látod a dolgokat. Nagyon-nagyon rosszul!"


Nem. Te vagy az, aki irtó nagy tévedésben vagy, de óriási nagy tévedésben, de reagálok a többi pontra, hogy ténylegesen megcáfoljam, amiket állítasz.


"Ebben a világban a PÉNZ mozgat mindent."


Alapvetően igen, a pénz irányítja a világot, ettől függetlenül te, mint egy egyén ebben a világban, élhetsz teljes életet akkor is, ha nem havi 2 millát keresel, hanem "csak" 300-400 ezret.

Gyakorlatilag az egész hozzászólásodban ez az egy tény, ami igaz, hogy a pénz mozgatja a világot. Az összes többi dolgot viszont teljesen rosszul látod.


"Le sem szarnak, ha nincsen pénzed."


Ez abszolút nem mondható általános igazságnak, de még csak nem is ez a jellemző az esetek nagy részében.

Attól, hogy perpillanat nincs pénzed, még felfigyelhetnek egyetemi tanulmányaid, kutatómunkáid, TDK stb. alapján arra, hogy van tudásod egy adott szakterülethez, és kiváló munkaerő lehet belőled nagyobb vállalatoknál is. A cégek nem a pénzed miatt alkalmaznak, hanem, mert meg tudod csinálni azt, amit kérnek tőled, el tudod végezni a munkát, amit rád bíznak, cserébe majd jól fizetnek, így lesz pénzed.


"Ki a faxt érdekel, hogy mondjuk informatika diploma előtt állok, ha a zsebemben van pár ezer forint, és még egy adisas supertar-t sem tudok megvenni?"


Eléggé lelki szegénynek, a fogyasztói társadalom és marketing által rendkívül manipuláltnak, vagy nem is tudom minek kell lenni ahhoz, hogy valakinek ilyen gondolatai legyenek.

1) Ha informatikus diploma előtt állsz, akkor nagy valószínűséggel már dolgozol egyetem mellett programozóként diákmunkában részmunkaidőben, akár otthonról is, így el tudod magad tartani. Ha nem, és nem is akarsz, akkor nem is igazán tudsz jó programozó lenni. Attól, hogy egyetemi évek alatt szűkölködsz esetleg, az meg nem jelent semmit, egyetem után majd felfelé fog ívelni az utad.

2) Egy Adidas Superstár megvételével csak egy tucatember leszel, aki a fogyasztói társadalomba jól beilleszkedik a folyamatos, aktuális trendek követésével, de a környezetnek abszolút nem tesz jót, és semmi egyediséget nem mutat. Egy szellemileg ép embernek nincs szüksége divatcikkekre ahhoz, hogy jól érezze magát. A cipő egy ruhadarab, amit azért veszel fel, hogy ne mezítláb járj a földön, és ne fázzon a lábad télen. Egy normális embernek van egy pár cipője télre, őszre, tavaszra, nyárra, meg egy alkalmi, és kész. Nem divatból veszi, hanem használatra. Így van ez minden mással is. Nem a használati tárgyaknak kellene örömet okoznia.


"Melyik (szép) nő állna szóba, egy pénztelen senkiházival?"


Egy senkiházival senki nem állna szóba, és olyannal sem, akinek ilyen demagógot nyom.

Erre pont nagyon ráhibáztál, mert csak a szűk ismerősi körömben TÖBB példa van arra, hogy haverjaim, akik egyáltalán nem gazdagok, (közülük van, akinek másfél milliós diákhitele van) boldog párkapcsolatban élnek. Érdekes módon hiába nem volt pénzük, normális barátnőt találtak. Aki a pénzre hajt, az egy k.va, akit kerülni kell, különben hamar azon kapod magad, hogy neked nem lesz pénzed, hiába volt, ő meg majd szépen otthagy a tucatnyi értékkel, amikkel meg akartad vásárolni.


"Jó lenne tovább tanulni, de ha ez ilyen hosszadalmas, folyamat, inkább a PÉNZT választom, ami irányítja a világot."


A döntés a tiéd! Választhatod ezt az utat, és választhatod azt is. Szerintem egy bizonyos pénzmennyiség felett már fontosabb, hogy alkosson is az illető valamit. Hogy ne egy robot legyen, hanem egy olyan ember, aki értékteremtő munkát végez. Érték alatt bármilyen olyan dolgot, elméletet, kézzel fogható, vagy nem fogható valamit értek, amely az emberiség javát szolgálja.

Ha neked jó az árufeltöltő munka, akkor oké, bár a hosszútávú robotolás szerintem nem állapot, idővel majd ki fogsz égni benne, és rájössz, hogy a pénzzel nem minden megváltható.

A helyedben átgondolnám a tanulást.

2019. dec. 13. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!