Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogy nyugtasssam meg a szüleim...

Hogy nyugtasssam meg a szüleim, ha félévkor 4 tantárgyból bukok?

Figyelt kérdés
Már egyszer 7.-félévkor 2 tantárgyból megbuktam általánosban. Nagyon bedühödött az egész család, nagyapám szégyennek nevezett, míg mások hülyének. Apám is nagyon szemét volt velem akkoriban. Hiába nyugtattam őket hogy javítok, nem akartak nekem hinni, és ugyanúgy aggódtak tovább. Év végére sikerült felküzdenem az átlagom egy jó jegyre. A nyolcadik zökkenőmentesen folyt. De most kilencedikben (szakközépiskola) Konkrétan az egész osztályból mindenki bukik legalább 1 tárgyból, sőt van olyan aki 6-ból is. Szóval nem mondhatják rám azt, hogy én mennyire hülye vagyok az osztályomhoz képest. A matek, a kémia, és a fizika meg a gyakorlat viszonylag jól megy. De a szüleimet ez sem nyugtatja meg. Hiába mondom nekik hogy ismét feltolom az átlagom akkor sem bírnak lenyugodni..... omolyan, mintha a történelem ismételné önmagát. Mit tegyek?? Nagyon sürgősen segítségre lenne szükségem! (Nagyon keveset szoktam számító gépezni, de ha gépezek, akkor is inkább csak netezek.)

2019. dec. 13. 20:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
A jegyeid folytonos feltornázása helyett miért nem egyszerűbb évközben tanulni?! 🤷🏻‍♂️ Az meg kétlem, hogy érdekli a szüleid hogy más hány tárgyból bukik...
2019. dec. 13. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Próbáld meg minél hamarabb feljavítani a jegyeid, hogy megnyugodjanak. Az érettségi tárgyakra koncentrálj meg a szakmaikra de azért a többiből is tartsd a szintet. Szakközépben nem tanítják olyan keményen mint gimiben. Mond nekik hogy igyekezni fogsz és tegyél is úgy. Az a lényeg hogy év végén ne bukj de ha félévkor buksz sokkal nehezebb javítani. Sok sikert.
2019. dec. 13. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Azért legyünk őszinték négy tárgy az nem gyenge. :D Én gyakori kérdések helyett inkább a tankönyvet bújnám. A félév még odébb van, téli szünetben ráhajtanék arra a tárgyra amiből a legtöbb esély legalább egy kettesre javítani, hogy csak három félévi bukó legyen. Kérd meg a tanárt, hogy a szünet után javíthass. Nem hiszem, hogy nemet fog mondani.
2019. dec. 13. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Az a szülő, aki szeptember óta nem nézett rá az e-naplóra, nem volt fogadóórán, az nem foglalkozik a gyerekkel, úgyhogy a bukás se fogja érdekelni.
2019. dec. 13. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha a család is támogatja, hogy tanulj és nem dolgoztatnak helyette, akkor miért nem lehet megtanulni mindent legalább egy 3-asra?
2019. dec. 13. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

“Konkrétan az egész osztályból mindenki bukik legalább 1 tárgyból, sőt van olyan aki 6-ból is. Szóval nem mondhatják rám azt, hogy én mennyire hülye vagyok az osztályomhoz képest. “


És kit érdekel, hogy más is bukik?!

Arra, hogy lusta vagy tanulni nincs mentség. Mert 4 tárgyból bukásra állni, az ne haragudj, de tényleg szégyen :D...miért nem tanulsz rendszeresen, miért jó neked az, hogy “úgyis feltornázom”...ha keveset szoktál számítógépezni, akkor mégis miért nem tudsz tanulni?!


Ha az én gyerekem lennél második félévben egészen biztos, hogy nem engednélek sehova, és nem kapnál zsebpénzt sem.


Ja és bukás után maximum 3as lehetsz évvégén, és megsúgom, hogy az nem tartozik a “jó jegy” kategóriába..

2019. dec. 13. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Nalunk is buknak felevkor rendesen. Jelenleg a 36fos osztalyunkban 25 ember all egy vagy tobb targybol bukasra. Nem ertem miert kell ezt tultolni. Tavaly is ugyanez volt, osszesen egy fiu ismetelt osztalyt.

A felevi bukas lenyegeben nem is bukas, az csak egy ertesito. Ha nem hulye a gyerek, akkor megerti, hogy javitania kell, kulonben osztalyt fog ismetelni es majd jol kirohogik es lenezik.

Ha hulye a gyerek vagy nem tudja felmerni a bukasanak a sulyat, akkor pedig ugyis mindegy. Legfeljebb evet ismetel aztan majd utolag banja meg.

2019. dec. 13. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
93%

Nem fognak lenyugodni, és a helyükben én sem nyugodnék le! Hogy hülye vagy-e vagy sem azt innen nem lehet megítélni.

Viszont ha korábban összeszedted magad és működött a dolog, akkor nyilván nem a fejeddel van a hiba. Sajnos általános probléma, hogy az osztályokban - kevés kivétellel - mindenki bukik. Ez több, mint szégyen! A generációd (tisztelet a kivételeknek) soha semmiért nem dolgozott meg (most nem a fizikai munkára, hanem minden más egyébre, beleértve az érdemjegyeket is!), mindent megkaptak emiatt motiválatlanok és nihilek. Nyilvánvaló, hogy veled is ez a helyzet. Ha téged az megnyugtat, hogy mások is buknak akkor mégis csak baj van a fejedben, és menthetetlen vagy.

Rosszul esnek ezek a szavak? Úgy érzed, hogy te nem ilyen vagy? Akkor bizonyítsd az ellenkezőjét!

2019. dec. 14. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Ma ugye munkanap volt, ezért be kellet menjek iskolába. A fizika tanár megtiltotta hogy javítsak, mert szerinte "nem érdemlem meg". Emellett még azzal viccelődött, hogy biztos csak azért járok iskolába, mert ott meleg van, és otthon meg hideg. Az előttem ülő srácnak is megtiltotta a javítást. Mit tegyek?? Próbáltam óra után rávenni hogy engedjen javítani, de okot nem mondva rá nemmel válaszolt.
2019. dec. 14. 12:18
 10/11 anonim ***** válasza:
74%

#9

Nyilván azért nem érdemled meg a javítást, mert egész félévben tojtál a tananyagra.


Egyébként ezt nagyon eltoltad, a tanáraidban rossz képet alakítottál ki magadról, alapesetben 4-5 évig fognak téged tanítani...

2019. dec. 14. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!