Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Történelem emelt szintű...

Történelem emelt szintű érettségin 25%-ot könnyű elérni?

Figyelt kérdés

Jövőre jelentkezek, és már van érettségim. Ahová jelentkezek, oda mindegy milyen emeltet csinálok, mert nem muszáj abból számolni a pontszámot, a lényeg, hogy kell ugye mellé egy tök mindegy milyen emelt szintű érettségi. Amúgy 340 pontom megvan nyelvvizsgával együtt a középszintűekből is.


Azért gondoltam történelem emeltre, mert ebből voltam anno a legjobb, ötöst írtam középszinten.

Mennyire nehéz egy 25%-ot összeszedni emelt szinten?

Vagy melyik tárgyból a legkönnyebb ennyit elérni, hogy meglegyen az emelt szintű érettségi és kipipáljam vele a szabályt?


Mielőtt valaki kioktatna esetleg, hogy hogy akarok egyetemre menni, ha egy érettségire sem vagyok hajlandó felkészülni, csak jelzem, hogy egyetemi tárgyakat hajlandó vagyok tanulni, érdekel is az adott szak, csak még egyszer már nem vagyok hajlandó érettségire tanulni, így max átolvasok néhány témakört, de amúgy nagyrészt tanulás nélkül terveztem megírni.



2019. dec. 15. 11:17
 1/5 anonim ***** válasza:
Neked kell eldöntened, mennyire emlékszel rá.
2019. dec. 15. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nincs olyan, hogy legkönnyebb, mert személyenként eltérő. Nekem a közgáz érettségit volt a legkönnyebb megírni, jobban is sikerült mint a többi középszintű. Viszont ha te nem tanultad, vagy nem szeretted, nyilván nem ez menne a legjobban.


Mondanám a nyelvet, mert talán egy emelt angol se olyan vészes. Szerintem.


Nézz meg egy két emelt törit, aztán majd látod, hogy megy. Ha ez jutott eszedbe, mint könnyű érettségi, akkor valószínűleg jól ment annak idején. De azt ne felejtsd el, hogy már új fajta atlasz kellett tavaly is, nem írtad mikor érettségiztél.

2019. dec. 15. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

2014-ben érettségiztem, azóta változott a követelmény. A jelenlegi emelt szintű témaköröket tudom, hogy mik, illetve atlasz is fent van oktatas.hu-n, hogy jogszabály szerint melyiket fogadják el (talán 3 féle van).

Amúgy a magyar történelem bizonyos részei mennek, illetve az ókori római, görög történelem is, meg a két világháborúról is tudom nagyjából, amit kell. Napjaink történelme, alaptörvény stb. meg ugye szintén, mivel ebben élünk. Írásbelitől nem is igazán félek, mert ott az első feladatsornál a válaszadós kérdések közül meg tudok simán oldani annyit, hogy jó legyen, illetve esszénél is forrásokból össze tudok szedni egy minimumot még ha nem is megy annyira az adott téma.


Szóbelitől tartok inkább. Már fent vannak az idei témakörök és sok közte az ilyen demográfiai téma, hogy XY században a népesség stb. összetétele. Ezeket nem nagyon szerettem sosem, max ezeket át fogom olvasni. Azért nem full nulla tanulással akarok érettségizni, de nem is akarok történész módjára nagyon ezzel foglalkozni.

Csak arra akarok felkészülni, ha véletlen kihúznék egy olyan tételt, amitől alig tudok valamit szóbelin. Olyankor mi van? Van forrás ott is, amiből össze tudok szedni vmennyi infót?

Asszem 10-15% kell ahhoz egy vizsgarészen, hogy érvényes legyen, szóval az 50 pontos szóbelin jó esetben olyan kb 10 pontot össze kellene szednem. Ezt mennyire lehet teljesíteni, ha pusztán a forrásról benyögök valamit?

2019. dec. 15. 13:32
 4/5 anonim ***** válasza:
43%
Én úgy tudom, hogy 45%-ot kell elérni
2019. dec. 17. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
A plusz 50 ponthoz kell 45%. De nekem elsősorban a megléte kell, hogy meglegyen, mert nem feltétlen kell, hogy az emelttel számolják, ahová jelentkeztem, csak ugye a jogszabály miatt egy emelt kötelező.
2019. dec. 17. 17:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!