Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Honnan tudom, hogy melyik...

Honnan tudom, hogy melyik tárgyat/órát érdemes felvennem szabadon választottként? Pl történelem szakosként vehetek fel egy bioszos tárgyat?

Figyelt kérdés
Ha nem a saját szakomhoz kapcsolódó tárgyat akarok felvenni szabválként, akkor azt nem fogom beszpni? Mármint, nem lesz pl sokkal nehezebb így vizsgáznom belőle?

2019. dec. 18. 10:26
 1/4 anonim ***** válasza:
Ezeket nyilván úgy állítják össze, hogy nem szakosok számára is teljesíthető legyen. De kérdezd meg bátran az előadót, javasolja-e a tárgyat pl. történelem szakosoknak!
2019. dec. 18. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nekem az összes szabválom más tanszékről volt és simán teljesíthetők voltak. Persze szaktársam járt úgy, hogy egy szivatós szabvált vett fel.
2019. dec. 18. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szerintem is érdemes rákérdezni meg hát jó, ha az ember azért végiggondolja, mert valahol szerintem tök egyértelmű, hogy esélye sincsen az embernek... Nálunk is így van, hogy bármilyen karos, szakos tárgyat fel lehet venni szabválnak, tehát pl. nyelvszakosként választhatnék jogtól kezdve, közgázon át, orvosis tárgyakig mindent. Ha olyat választasz, ami annyira nagyon nagyon nem tér el a saját területedtől, akkor azért az nyilván könnyebb pl. jártam szociológiás, társadalomföldrajzos, nyelvészetes, művészettörténetes szabválokra. Nagyjából mindenhol vannak lazább tárgyak, amik nem annyira szakmaiak, specifikusak és komolyak, inkább alapozás megy és tanulható,ha az embert picit érdekli. Viszont vannak olyanok is, ahol azért kellene némi előzetes tudás vagy gyakorlat, pl. mi vehetnénk fel laboros gyakorlatokat, ráépülős tárgyak többedik tárgyát, orvosis szemináriumokat, de pl. küldtek már el politológia előadásról is és milyen jól tették:) Szóval szerintem meg kell nézni, ha pedig nem tudsz elég infót begyűjteni róla, akkor érdemes rákérdezni (tanárnál/diáknál) vagy beülni az első órára (nálunk utána még le lehet adni két hétig) és akkor kiderül.
2019. dec. 18. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Plusz annyit hozzátennék, hogy nálunk abszolút nem foglalkoznak azzal, hogy ki teljesíti kötelező vagy éppen szabvál tárgyként és adott esetben honnan, milyen szakról jött. Ugyanazt várják el mindenkitől.
2019. dec. 18. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!