Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha nekem animés rajz stílusom...

Ha nekem animés rajz stílusom van és ilyen rajzokat viszek be felvételire, attól még felvehetnek?

Figyelt kérdés
Mindenki lenézi a környezetemben a stílusom, de én nem szeretek annyira élethű rajzokat csinálni. Van esélyem így hogy felvesznek?

2019. dec. 22. 11:34
1 2
 1/11 anonim válasza:
Probald meg es meglatod
2019. dec. 22. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Azt azért tisztázzuk le, hogy hova is felvételizel?
2019. dec. 22. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Lol :D Ha nem akarsz megtanulni fotorealisztikusan rajzolni, akkor ne jelentkezz rajzos osztályba. Ennyi.


Amúgy csak animés rajzokkal nem fognak felvenni.

2019. dec. 22. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Nem erre gondolok. Nem arról van szó hogy nem akarok megtanulni így rajzolni. De ha pl rajzolok egy illusztrációt a karaktereimmel és tök jó meg minden akkor azt bevihetem-e.
2019. dec. 22. 12:57
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Mond már el, hová jelentkezel? Mome? Kisképző?
2019. dec. 22. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
100%

Ha animés stílus alatt Kentaro Miura, Boichi vagy Murata műveit árted, akkor felfognak venni. Ha viszont Togashi régi müveirre hajaz vagy egy 8 éves deviantart-os próbálkozására, akkor nem...


Egyébként nem feltétlenül kell karaktereket rajzolnod. Ha nem megy a realisztikus emberi ábrázolás, akkor probálj állatokat és abból összerakni egy portfoliot.


Jah és a szemekre figyelj oda :D ha a szem hiteles, akkor már sínen vagy :D

2019. dec. 23. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Csak a karakterek sem elegendőek. Egy portfolió legyen minnél színesebb, változatosabb. Mert nem elég ehhez a szakmához annyi, hogy az ember tud rajzolni.
2019. dec. 23. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon nem mindegy, hogy egy rajzszakos gimibe, művészeti gimibe, vagy művészeti egyetemre készülsz...

Bár egy stílus másolásat sehol sem preferálják.

2019. dec. 23. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
100%

Szia!


Én tavaly jelentkeztem grafikusnak szóval a tavalyi élményeimet írnám le...


Azzal egyetértenék az előttem szólókkal, hogy nem mindegy hova szeretnél vele felvételizni. Komolyabb gimnázium, főiskola eleve le is szögezi milyen rajzokat kérnek a portfólióba. A példa kedvéért volt ahol leírták, hogy actokat várnak meg CD borító terveket. Valahol meg versekhez illusztrációt.


Én OKJ-ra jelentkeztem és kötetlen volt a portfólió tartalma. Vittem én is és más is animés rajzokat, míg mások tanulmányrajzokat, festményeket és hasonlókat. Volt akire azt a reakciót adták, hogy a grafikus szak teljesen neki való, de például volt egy lány aki egy rajzfüzetet hozott tele anime stílusú rajzokkal, anime-,rajzfilm és játék karakterekről. A felvételiztető tanárnak tetszettek a rajzai, de megkérdezte, hogy az animációs szak nem érdekelné-e mert oda jobban illene a stílusa. (egy napon volt az összes művészeti szakos felvételi így simán csak átsétált a lány a másik csapathoz)

Amikor az én köröm volt ugyanúgy megnézte az animés rajzaim, de jobban érdekelték a pasztell meg szén csendéletem mint azok. Bár szerintem végül a digitális keltette fel az érdeklődését. Minden esetre felvettek. (Ez évben tradicionális technikákat tanulunk, jövőre pedig digitálisakat.)



Én azt javasolnám nyugodtan vidd az animés rajzaidat, de csempész be 1-2 más rajzot. Nem feltétlen kell ember... egy egyszerűbb csendélet vagy tanulmányrajz...esetleg grafit helyett rajzszén, pasztell vagy festék. Tudod, ilyen "Én ilyet is tudok" címmel. Akkor látja a felvételiztető, hogy van-e benned lehetőség. Az esélyed megvan rá, hogy felvegyenek.



Remélem segítettem. Sok sikert a felvételihez!

2019. dec. 24. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
47%
Jujj, sajnálom, kicsit hosszúra sikeredett. ^^"
2019. dec. 24. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!