Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Milyen lépésekből áll egy...

B.zoltán73 kérdése:

Milyen lépésekből áll egy pedagógus felmondás? Vannak-e nyomtatványok? Mi a legkorábbi időpont, amikor a bejelentéstől kezdve el tudom hagyni az intézményt?

Figyelt kérdés
Felmondás

2019. dec. 22. 14:33
 1/7 anonim ***** válasza:
44%
Gondolom, ugyanúgy egy hónap a felmondási idő, mint bárhol máshol, így legkésőbb egy hónappal a felmondás után zárul a munkaviszony. Persze rövidebb felmondási időben is megegyezhettek, ha a munkáltató hajlik rá.
2019. dec. 22. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
74%

Megírod a felmondásod idejét, okát.

Pedagógusoknál meg van határozva, mennyi év után mennyi a felmondási idő.

2019. dec. 22. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem megy a közös megegyezés, akkor marad a lemondás.

A Kjt.28. §-a szerint:

(1) A közalkalmazott a határozatlan idejű közalkalmazotti jogviszonyt lemondással bármikor megszüntetheti.

(2) Lemondás esetén a lemondási idő két hónap. Ezen időtartam egy részére, vagy annak egészére a munkáltató mentesítheti a közalkalmazottat a munkavégzés alól.

Itt találod a rendelkezést: [link] (A 25§-tól olvashatsz aközalkalmazotti jogviszony megszűnéséről)

2019. dec. 22. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Az eddigiekhez annyit fűznék hozzá, hogy ha nem tartasz igényt álláskeresési járulékra és azonnal van hová menned dolgozni, akkor fel sem kell mondanod előre, akár az egyik napról a másikra, előzetes bejelentés nélkül is otthagyhatod az eddigi munkahelyedet és átmehetsz máshová. Jogilag semmilyen retorzió nem fog érni. Én régebben egy olyan iskolában tanítottam, ahol egy történelemtanár fogta magát és egyszerűen tanév közepén, áprilistól nem ment be többet tanítani, eltűnt az iskolából. Az igazgatót majd megütötte a guta, mert áprilistól júniusig már nem lehetett történelemtanárt szerezni helyette, de az égvilágon semmit nem tudott tenni. Ilyenkor egy munkaadó legfeljebb csak annyit tehet, hogy rendkívüli felmondással felmond a munkavállalónak, s ennek az illetőre nézve csak annyi a negatív következménye, hogy nem kap álláskeresési járulékot. Ez már nem a jobbágyság kora, így bármikor, akár bejelentés nélkül is le lehet lépni egy munkahelyről, s nem fognak sem további munkavégzésre kényszeríteni, sem anyagi büntetést megfizettetni veled. Persze az efféle döntésnek iskolák esetében van etikai terhe, hiszen a gyerekekkel kitolhatsz, ha nem találnak hirtelen a helyedbe senkit.
2019. dec. 23. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

"Én régebben ..."


Ezt ne erőltessük, mert kicsit mások már a szabályok.

Például álláskeresési mindenkinek jár, aki az előírt feltételekkel rendelkezik. Mindegy, miként szűnt meg a jogviszony. Stb.


Belinkelt paragrafus olvasgatása a megoldás. :)

2019. dec. 24. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
#5: Lehet, hogy most már jár az álláskeresési járulék minden álláskeresőnek, de a #4-ben leírt kommentem alapvető üzenete nem ez volt, hanem az, hogy a #3-ban leírt sorokkal ellentétben bárki bármikor, egyik napról a másikra, indoklás és a munkáltató beleegyezése nélkül is leléphet a munkahelyéről és átmehet máshova. Senkit nem lehet egyetlen nap maradásra sem kényszeríteni semmilyen munkahelyen, sem pedig megbüntetni egy ilyen hirtelen döntésért. Ez a lényeg.
2019. dec. 24. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Még efelől is kétségeim vannak...


Mindkét félre vonatkozóan vannak kötelezettségek és jogok előírva. Azért nem árt azzal tisztában lenni, mielőtt egy hirtelen döntést véghez viszünk.

2019. dec. 25. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!