Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Az ELTE tanárszakainál hogyan...

Az ELTE tanárszakainál hogyan lehet megtudni, hogy mennyi lesz a minimum pontszám? Az előző évieket néztem, de nincs adaot írtak.

Figyelt kérdés

Mitől függ egyáltalán ennek a változása, mennyire függ a többi szakokra jelentkezőktől?

Ha valamelyik szakpárosításra csak én jelentkezem, akkor csak a minimum bejutásit kell elérjem?


2019. dec. 26. 17:45
 1/8 anonim ***** válasza:
Sajnos válaszolni nem tudok, de ez engem is érdekelne, mert bizonyos szakpárok közt elég nagy pontkülönbség van, van ahová 370 pont elég, valahová meg 475 kell.
2019. dec. 26. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Ugyanígy vagyok ezzel így is.


Ahova én akarok menni, ott nincs információ van az előző évekhez írva, vagyis elméletileg nem volt jelentkező rá.


Nem tudom, hogy ilyenkor hogyan alakul a pontszámítás, elég elérnem a minimális 310 körüli pontot, vagy máshogy számítják-e.



Remélem valaki tudja a választ.


(ha mást nem, januárban megkérdezem az egyetemet, kiírom ide is a választ)

2019. dec. 26. 21:05
 3/8 anonim ***** válasza:
Ugyanúgy mint a többi szakon: felvesznek annyi embert akinek van hely, az utolsó pontja lesz a ponthatár.
2019. dec. 29. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
És ha az egyik szakpárra csak egy valaki jelentkezik, akkor az egyetlen jelentkezőé lesz a minmum ponthatár, vagy a két szak külön-külön jelentkezőitől függ?
2019. dec. 29. 13:04
 5/8 anonim ***** válasza:
Szakpáronként van. Erre szokták megírni minden évben az okos újságírók, hogy "ezekre a szakokra volt a legnehezebb bekerülni, ide kellett a legtöbb pontot elérni". Közben pedig csak egy ember jelentkezett, csak neki 475 pontja volt, de amúgy a minimum is elég lett volna :D
2019. dec. 29. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Akkor az jó hír nekem. :)


Köszi!

2019. dec. 29. 14:49
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ez így van, ha nem valami népszerű párosítást választasz, mint az angol-német, angol-töri, magyar-töri, stb. akkor előfordulhat, hogy alig pár ember jelentkezett arra a 2 szakra, vagy egyetlen egy vagy egy sem, utóbbi helyzetben nem lesz adat, de a képzéseket 1 jelentkező esetén is indítják, hiszen ott a többi ember, aki ugyanezt választotta másik szakpárral, illetve nyelveknél a sima bölcsészekkel is együtt vannak a tanárisok. Példának okáért mi angol-spanyol szakon 10-en vagyunk idén. De egyébként nem szoktak magasak lenni a ponthatárok tanárira.
2020. jan. 2. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi!
2020. jan. 2. 12:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!